Pierwszy miesiąc tego roku okazał się rekordowy w kilkuletniej historii naszego portalu. Odnotowaliśmy rekordową liczbę wejść na stronę www.warsztat.pl.
Ostatnie miesiące to regularne wzrosty, za co serdecznie Wam dziękujemy!
Przy tej okazji - najpopularniejsze artykuły stycznia 2020
1. Uszkodzenia nastawnika? Producent wykrył przyczynę typowego błędu montażowego
Gdy dział reklamacji Gates poinformował, że mechanicy w kilku różnych warsztatach napotykają ten sam problem, zespół szkoleń i wsparcia technicznego Gates rozpoczął dochodzenie. Nastawnik na tym samym napinaczu (część nr T43245) pękł i złamał się podczas montażu.
2. Kasy fiskalne online już obowiązkowe. Nasi czytelnicy komentują
- Mam program magazynowo-sprzedażowy, więc najtańsza drukarka fiskalna do wspłpracy z nim to koszt 3000 złotych, nie licząc straty czasu. Suma sumarum u mnie 300 klientów zapłaci 10 zł za te wymysły - komentuje jeden z naszych Czytelników, pan Grzegorz, nowe obowiązki nałożone na właścicieli warsztatów. Kolegom po fachu radzi podobnie.
3. Od nowego roku policjanci spisują liczniki. Na Zakopiance pierwsze zatrzymania
Od 1 stycznia 2020 r. dzięki nowelizacji rozporządzenie w sprawie kontroli ruchu drogowego policjanci spisują stanu licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów.
4. Auto Świat po raz kolejny przestrzega przed … mechanikami. Na jakiej podstawie?
Ten temat powraca, bo jedno z najbardziej znanych w Polsce czasopism motoryzacyjnych, Auto Świat, po raz kolejny w internecie przestrzega swoich czytelników przed … mechanikami. Podobna sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu.
O spowolnieniu gospodarczym, recesji w Niemczech, widmie „twardego” brexitu i majaczącym na horyzoncie kryzysie mówi się coraz częściej. Nic dziwnego, że wszystko to powoduje pogorszenie nastrojów społecznych, co samo w sobie jest jednym z bardzo niekorzystnych czynników wpływających na koniunkturę.
6. Regeneracja alternatora? Podstawy diagnozy i regeneracji
Przedstawiamy podstawy diagnozy oraz regeneracji alternatora. Eksperci HC-CARGO doradzają, kiedy - tu cytat - "nie dać się zwieść częściom nowym, ani nie napracować się bez sensu przy częściach używanych'".
7. HYUNDAI I40. Procedura wymiany tylnych klocków i tarcz. Porady eksperta Blue Print [TEMAT MIESIĄCA]
W modelu i40 zastosowano elektromechaniczny układ hamulca postojowego, podobny do rozwiązań
wykorzystywanych przez firmy Volkswagen, Renault, Volvo, Ford oraz BMW. Przedstawiamy procedurę wymiany tylnych klocków i tarcz hamulcowych.
8. Kto będzie naprawiał elektryki? Na razie robią to nieliczni
Zaledwie 30% autoryzowanych serwisów obsługi (ASO) miało dotychczas okazję dokonywać napraw samochodów elektrycznych, zaś niewiele ponad 35% doradców serwisowych, posiada wiedzę na temat zasad dotyczących wykonywania przeglądów i serwisowania aut elektrycznych - wynika z danych pochodzących z badania oraz raportu „Elektromobilność w Polsce 2019"
9. Niedozwolone składowanie zużytych akumulatorów
Zużyty akumulator jest zbudowany w części z silnie trującego ołowiu. Z tego powodu ważne jest, aby trafił w odpowiednie ręce – firmy lub organizacji, które posiadają uprawnienia do zbiórki, transportu i recyklingu.
10. Odgłosy "grzechotania" z przedziału silnikowego w Audi Q5
Nasz klient posiada samochód marki Audi Q5 z 2010 roku i skarży się na występowanie odgłosów grzechotania dochodzących z przedziału silnikowego podczas jazdy. Słyszeliśmy te odgłosy podczas jazdy próbnej, ale nie mogliśmy zlokalizować przyczyny usterki po powrocie do warsztatu. Czy słyszeliście o odgłosach grzechotania, które mogą występować w tym modelu?
11. Nie wszystkie płyny eksploatacyjne można mieszać
Zdarza się, że kierowcy w sytuacji losowej zmuszeni są uzupełnić płyny eksploatacyjne produktem innego producenta lub o odmiennych właściwościach. Czasem pomocne mogą okazać się kolory, ale nie jest to zasada. Które ciecze można ze sobą mieszać, a które nie?
12. Szereg technicznych pytań o BDO. Resort odpowiada
Obowiązki związane z BDO, a więc bazą danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami, przysparzają przedsiębiorcom w kraju wielu trudności. Prezentujemy dziesięć najczęściej zadawanych pytań technicznych wraz z odpowiedziami.
13. Ze wzrostem skomplikowania budowy wtryskiwaczy Common Rail, wzrosła ich podatność na uszkodzenia
Nowoczesne silniki wysokoprężne charakteryzują się bardzo skomplikowaną i czułą aparaturą wtryskową. Najpopularniejszym układem tego typu w przypadku silników diesla jest system Common Rail. Kluczowymi elementami tego systemu są wtryskiwacze, które zapewniają dostarczanie paliwa do komory spalania. Jak zadbać o żywotność wtrysków Common Rail, a jeśli już się zepsują, o czym pamiętać podczas ich diagnostyki i wymiany?
14. Odwiedzamy Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku [FILM]
Żaden z absolwentów tej szkoły nie został zarejestrowany jako bezrobotny. I to chyba mówi najwięcej o jakości kształcenia. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku, a główną uwagę poświęciliśmy zmodernizowanym - w ramach projektu "Gdańsk miastem zawodowców - warsztatom.
Komentarze (0)