Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

23 dni temu  29.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Warsztat z Warszawy ukarany przez Straż Miejską

Plastikowe torby, szmaty, opakowania i inne pozostałości prowadzonej działalności ujawnili strażnicy miejscy w piecu pewnego warsztatu samochodowego na Grochowie w Warszawie. Służby podkreślają, że firma ta sąsiaduje z kompleksem nowych osiedli.

Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska, podczas czynności przeprowadzonych na terenie Pragi-Południe, zauważyli dym unoszący się z komina jednej z firm, nieopodal torów kolejowych przy ulicy Podskarbińskiej. Kompleks parterowych budynków sąsiaduje z nowym osiedlem.

Funkcjonariusze ustalili, że w budynku mieści się warsztat samochodowy, który poddali kontroli. W budynku były dwa piece. W jednym z nich buzował już ogień, drugi przygotowany był do rozpalenia. W pierwszym z pieców spalano lakierowane płyty meblowe, co powoduje powstawanie szkodliwego dymu, zawierającego trujące związki. W drugim przygotowano do spalenia: plastikowe torby i opakowania, lakierowane kartony oraz odpady drewnopochodne.

Podczas kontroli posesji funkcjonariusze odnotowali też, że w niezgodny z przepisami sposób przechowywane są zużyte części samochodowe, opony i inne odpady, wynikające z działalności warsztatu.

Właściciel został ukarany zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zobowiązany do usunięcia nieprawidłowości. Strażnicy niebawem przeprowadzą powtórną kontrolę, by sprawdzić, czy porządek na posesji został zaprowadzony.

źródło: Straż Miejska w Warszawie

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony