Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

miesiąc temu  02.02.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

Straż Miejska w Warszawie poinformowała o kolejnym przypadku spalania przepracowanego oleju w warsztacie samochodowym. Kilka dni temu informowaliśmy TUTAJ o wzmożonych kontrolach w warszawskich serwisach.

Straż Miejska w prasowym komunikacie nazywa działania warsztatu "wyjątkową bezmyślnością", bo warsztat znajduje się w odległości 100 metrów siedziby Oddziału Ochrony Środowiska stołecznej straży miejskiej.

W komunikacie czytamy...

Zima to czas, gdy strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska prowadzą szczególnie intensywne kontrole i sprawdzają, czym właściciele posesji ogrzewają pomieszczenia. Nie spodziewali się jednak, że jeden z trucicieli to ich sąsiad. Właściciel warsztatu samochodowego wyszedł prawdopodobnie z założenia, że pod latarnią najciemniej i ogrzewał pomieszczenia zużytym olej samochodowym. Strażnicy złożyli mu sąsiedzką wizytę. Piec na olej opałowy zasilany był wężem podłączonym do dużego plastikowego baniaka. Po kontroli zawartości pojemnika funkcjonariusze stwierdzili, że znajduje się w nim nie olej opałowy, a przepracowany olej z samochodów klientów. Sąsiad nie mógł liczyć na pobłażliwość. Strażnicy ustalili winnego, ukarali go zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz polecili zdemontować instalację.

Źródło: Straż Miejska w Warszawie

Czytaj także:
Ogrzewanie w warsztacie. Która metoda najlepsza? Opinie warsztatowców

Komentarze (5)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ ***** *** 5 23 dni temu No przecież kaczuś powiedział że można palić wszystkim prócz oponami więc niech spadają na wiejską mandaty zabrać za goloslownosc
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ dunajec 4 miesiąc temu To przecież tylko prywatna wojna z Putinem. Zamiasdt pochwalić ukarali.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ tg 3 miesiąc temu tylko opony nie wolno podobno
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Nick 2 miesiąc temu Jak to kara? Naczelnik mówił że tylko oponami nie wolno palić....
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Wojtas 1 miesiąc temuocena: 67%  To bezsprzeczne wina PiS a nie Tuska
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony