ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

nie przegap

Warto wiedzieć

ponad rok temu  25.10.2017, ~ Administrator   

Zanikają różnice. Powstają nowe sektory usług
Strona 1 z 2

- Wiele innowacji i usług związanych z mobilnością zaciera granicę pomiędzy transportem publicznym a prywatnym posiadaniem pojazdów, tworząc tym samym mnóstwo możliwości wdrożenia nowych usług w obszarze mobilności - podkreśla zespół Future Mobility w firmie Frost & Sullivan

W ostatnich latach jednymi z poważniejszych  zmagań władz miejskich, to próby rozwiązania problemów z wiązanych  z coraz większymi korkami oraz zanieczyszczeniem powietrza. Troska o środowisko przyspieszyła rozwój rozwiązań w zakresie mobilności, takich jak carsharing, e-hailing, ridesharing oraz bike sharing. Choć istnieją wyzwania odnośnie perspektyw prawnych, konkurencji i pojawiających się nowych technologii, rosnący popyt na rozwiązania związane z mobilnością oraz nowe perspektywy biznesowe, a także okazje na zysk stwarzają niezwykle szerokie możliwości. Producenci ciągle badają nowe możliwości w ramach współdzielonego ekosystemu mobilności. Inwestowanie w rozwiązania e-hailing, ridesharing i smart parking oraz nawiązanie współpracy z dostawcami technologii stosowanych w tego typu rozwiązaniach pomoże producentom uzyskać status pojedynczego punktu kontaktu dla wszystkich potrzeb w obszarze mobilności.

Z nowej analizy Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, pt.: „Global Mobility Market, Strategic Insight 2017" wynika, że od dostawców rozwiązań w zakresie mobilności oczekuje się skupienia na oferowaniu solidnych systemów bezpieczeństwa, tak by umożliwić płatności bezgotówkowe oraz zrozumieć preferencje klientów. Badanie analizuje ewoluujące modele biznesowe, zaawansowane trendy technologiczne, konsolidacje i partnerstwa rynkowe oraz reformy regulacyjne zachodzące obecnie w globalnej przestrzeni mobilności. W raporcie omówiono sześć kolaboracyjnych modeli biznesowych: carsharing, peer-to-peer carsharing, korporacyjny carsharing, e-hailing, zintegrowaną mobilność oraz ridesharing.

„Tradycyjne sposoby przemieszczania się takie jak np. usługi taxi, przeznaczone do podróży na krótkich dystansach są kosztowne, z kolei  tańszy transport publiczny umożliwiał pokonywanie większych odległości. Krajobraz mobilności zmienia się za sprawą usług takich jak carsharing, caropooling, bikesharing, które łączą w sobie zalety podróży zarówno krótko- jak i długodystansowych. Dzięki smartfonom, połączone usługi transportowe stają się coraz bardziej przydatne i wygodne. Ludzie są w stanie podróżować autobusami, samochodami, pociągami, rowerami, dzięki zwiększonemu dostępowi do informacji i coraz szerszej świadomości co do rozwiązań dotyczących ich osobistych preferencji w zakresie podróżowania. W celu zapewnienia większej wygody przemieszczania się, gdzie podróżujący mają możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego środka transportu, pojawia się idea usług zintegrowanej mobilności. Modele biznesowe w obszarze zintegrowanej mobilności zaowocują powstaniem rozwiązań konkurencyjnych wobec prywatnego posiadania samochodu, a transportem publicznym" - stwierdza Albert Priya, analityk działu Future of Mobility w firmie Frost & Sullivan. „W czasach, gdy producenci przechodzą na model biznesowy car-as-a-service, oczekuje się, iż następnym krokiem będzie model mobility-as-a-service".

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony