Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

ponad rok temu  15.09.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

Zdjęcia podczas przeglądu? Tak to robią w Rosji

autonews.ru

Na pewno słyszeliście o zapowiadanych zmianach w Polsce związanych z badaniami technicznymi. Jeśli będący już w Sejmie projekt ustawy wejdzie w życie, podczas badania diagności będą zobowiązani sfotografować pojazd na hali Stacji Kontroli Pojazdów, z widocznym numerem rejestracyjnym oraz stanem licznika. Chodzi oczywiście o to, by wykluczyć sytuację, gdzie przeglądy są "podbijane" bez oględzin auta.

Podobno prawo obowiązuje już w Rosji, ale ...

Rosyjski portal motoryzacyjny Autonews.ru informuje o licznych sfałszowanych, bardzo niechlujnie zresztą, zdjęciach w bazach systemu badań technicznych pojazdów. Portal publikuje kilka fotografii otrzymanych od operatorów systemu EAISTO, który - w dużym uproszczeniu - jest odpowiednikiem naszego CEPiK-u. Zdjęcie powinno przedstawiać pojazd z widocznymi numerami rejestracyjnymi pojazdu oraz przeprowdzającego badanie diagnostę. 

I tak jest, ale nie ma żadnych wątpliwości, że są to zdjęcia spreparowane w programach graficznych, i to w bardzo amatorski sposób. Autonews.ru informuje, że sprawę tych zdjęć będzie wyjaśniać policja.

fot. autonews.ru

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Bogdan 2 ponad rok temuocena: 100%  Rządzący wiedzą skąd brać przykład. Uważają wszystkich za oszustów i złodziei. Policyjne państwo. % nieuczciwych wpływa na większość.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ Jeszcze normalny 1 ponad rok temu Czyli jest sposób, u nas też Polak potrafi, będzie dobrze.
    oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony