Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

ponad rok temu  20.09.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

ZF [pro]Tech e-Power Expert - to tylko jedna z wielu targowych nowości
Strona 1 z 2

Po czterech latach wiodące targi branży motoryzacyjnej Automechanika ponownie odbyły się we Frankfurcie. Co na stoisku ZF Aftermarket?

Liczne prezentacje na żywo i bogaty program szkoleniowy realizowany na forum targów. Duży nacisk postawiono również na prezentację nowych produktów do układów zawieszenia – należą do nich miechy zawieszenia SACHS do samochodów osobowych i sprężarki zawieszenia pneumatycznego Wabco. Dodatkowo, firma ZF stawia sobie za cel ułatwienie warsztatom przeprowadzania napraw w sposób zrównoważony dla środowiska – będzie to możliwe dzięki zestawowi TRW  do naprawy zacisków hamulcowych. 

- Zawieszenie ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo, komfort i wydajność pojazdów. A ZF Aftermarket może zapewnić kompletne portfolio produktów do tego układu – wyjaśnia Markus Wittig, Dyrektor Business Line Passenger Car ZF Aftermarket. - Obejmuje to układ kierowniczy, hamulce, amortyzatory, zawieszenie i sterowanie kołami – niezależnie od tego, czy pojazd jest napędzany wyłącznie elektrycznie, czy konwencjonalnie. „Jesteśmy również pierwszym dostawcą na rynku części zamiennych z pełną ofertą elementów osi dla pojazdów elektrycznych.

Nowoczesne modele samochodów są coraz bardziej zelektryfikowane. Funkcjonują w oparciu o oprogramowanie i sieci cyfrowe. Jednocześnie technologia pojazdów klasycznych stale się rozwija i stawia przed warsztatami nowe wyzwania – na przykład pod względem napraw w układzie zawieszenia. Coraz więcej modeli samochodów jest wyposażonych w zawieszenie pneumatyczne. W ciężkich pojazdach, takich jak samochody elektryczne, konstrukcja ta gwarantuje najwyższy komfort jazdy i bezpieczne, łatwe prowadzenie. Jednak wysokiej jakości części zamienne w jakości OE do tej pory na rynku aftermarket były trudnodostępne.  

Z tego właśnie powodu koncern ZF Aftermarket prezentował na targach Automechanika 2022 własną serię miechów zawieszenia w jakości wyposażenia oryginalnego. Oznacza to, że nawet po naprawie mamy pewność, że pojazd będzie zachowywać się bezpiecznie, a komfort jazdy będzie zgodny z oryginalnymi parametrami zdefiniowanymi przez producenta. Miechy zawieszenia SACHS wykonano z wysokiej jakości materiału odpornego na korozję. Wykazują one długą żywotność i wysoką wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych. Ponadto, dzięki precyzyjnie dopasowanej geometrii, można je łatwo montować i demontować.

Nowy produkt marki SACHS jest dostępny dla pojazdów z oddzielnie występującymi sprężynami i amortyzatorami. Dotyczy to wielu modeli Audi, BMW i Mercedes-Benz, jak również marki Citroën. Instrukcje montażu i materiały szkoleniowe można łatwo oglądać na ekranie swojego smartfona. W tym celu wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na opakowaniu produktu, który prowadzi do strony internetowej ZF z informacjami dotyczącymi naprawy danego modelu.

Co więcej, ZF Aftermarket opracowuje obecnie szkolenia mające na celu zapewnienie warsztatom wiedzy niezbędnej do prawidłowego montażu miechów zawieszenia oraz do rozwiązywania problemów z układami zawieszenia pneumatycznego. Szkolenie to umożliwia również warsztatom prawidłową identyfikację uszkodzeń drugiego kluczowego elementu układu zawieszenia pneumatycznego: sprężarki – bo jak wiadomo, uszkodzenia sprężyny i sprężarki są często powiązane.

Moduł e-Power Expert, dostępny dla partnerów ZF [pro]Tech, pozwoli wykazać się kompetencjami i generować większą sprzedaż 

Poprzez wszystkie swoje produkty i usługi ZF Aftermarket pragnie wspierać mechaników na dynamicznie zmieniającym się rynku warsztatowym. Widać to wyraźnie w kolejnej światowej premierze na targach Automechanika, a jest nią nowy moduł e-mobilność dedykowany uczestnikom konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech.

ZF [pro]Tech e-Power Expert to rozwiązanie, dzięki któremu warsztaty samochodowe mogą w profesjonalny i ciekawy sposób zaprezentować kierowcom swoje kompetencje z zakresu elektromobilności. Moduł ten zawiera szablony i materiały informacyjne dla wszystkich formatów i kanałów reklamowych - zarówno cyfrowych (własna strona internetowa lub media społecznościowe), jak i tradycyjnych (reklamy w gazetach lub szablony własnych produktów drukowanych), czy też reklamy zewnętrznej (flagi i szyldy firmowe). Oprócz tego w module znajdują się dodatkowe materiały dotyczące wytyczania przestrzeni i oznaczania e-pracowni w warsztacie, a także środków ochrony osobistej.

- W ramach kompleksowych rozwiązań dla e-mobilności znacznie rozszerzamy też portfolio produktów dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Po raz pierwszy oferujemy także e-płyny do tych pojazdów. Ale partnerzy ZF [pro]Tech mogą również polegać na innych dostępnych usługach – naszych cieszących się uznaniem szkoleniach, które są ważną częścią zakrojonego na szeroką skalę transferu know-how do warsztatów – dodaje dr Holger Hättich, Dyrektor działu klienta i strategii w ZF Aftermarket. Oprócz szkoleń wysokonapięciowych od ZF dla techników (poziomy kwalifikacji 2S i 3S) dostępne są między innymi szkolenia online dla właścicieli lub kierowników warsztatów, w których mogą zapoznać się z wymaganiami operacyjnymi w odniesieniu do e-mobilności.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony