Układ hamulcowy i zawieszenie

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  05.03.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Geometria zawieszeń. Na co zwrócić uwagę podczas regulacji?
Strona 2 z 2

Przed ustawieniem geometrii konieczne jest również zastosowanie dodatkowego obciążenia, które wkłada się do środka pojazdu. Ma to na celu odwzorowanie rzeczywistego użytkowania samochodu w ruchu drogowym. Każda osoba w samochodzie to dodatkowa masa, która w jakimś stopniu wpływa na siły przenoszone na elementy układu kierowniczego i zawieszenia. Ustawianie geometrii rozpoczynamy od osi tylnej (jeśli jest taka możliwość), gdyż wbrew pozorom to właśnie ona wyznacza geometryczną oś toru jazdy.

- Sprawdzenie i – w razie potrzeby – ustawienie geometrii zawieszenia powinno być dokonywane raz w roku, najlepiej przy okazji sezonowej zmiany kół. Nie można także lekceważyć żadnych objawów, które wskazują, że z geometrią jest coś nie tak. Ponadto, należy wykonywać pomiar po każdej wymianie elementów zawieszenia, jeśli tak zaleca producent samochodu. Kluczowe jest również stosowanie części renomowanych producentów, które przez długi czas będą zapewniać odpowiednie parametry. W SKF mamy tego świadomość, dlatego produkujemy elementy zawieszenia i układu kierowniczego zarówno na rynek OEM, jak też aftermarket – podsumowuje Tomasz Ochman.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ Bruner 1 ponad rok temuocena: 100%  Drobna uwaga. Samochód ze zbieżnością 3 stopnie czy to z plusem czy minusem zetnie opony na dystansie 1 tys km do zera. Większość ma zbieżność od - 20 do + 20 MINUT , francuskie samochody na tylnej osi czasem troszkę więcej. Opis kąta pochylenia koła dobry ale jeżeli mówimy o ujemnym to litera V odwrócona powinna być. Obciążenie do regulacji zaleca w sumie chyba tylko BMW i Opel w starszych modelach.
    oceń komentarz 6 0 zgłoś do moderacji
do góry strony