Układ hamulcowy i zawieszenie

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  30.08.2021, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Wymiana sworznia wahacza przedniego za pomocą ściągaczy [FILM]

fot. Piotr Łukaszewicz

- To prawda, że wiele warsztatów dziś radzi sobie bez pras hydraulicznych, które zastępowane są ... młotem. - Nie ukrywam, że część klientów kupuje ściągacze po różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeniach w warsztatach –podkreśla w rozmowie z portalem warsztat.pl Zdzisław Krawczyk z firmy PPHU Mateo, producent pras hydraulicznych. Ale większość odbiorców to warsztaty, które świadomie podchodzą do wymiany elementów zawieszenia. - Przy wymianie sworzni czy łożysk musimy zachować równoleglość płaszczyzn i osiowość. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez naszego rozmówcę. Wymiana sworznia wahacza przedniego w samochodzie Mercedes Sprinter Volkswagen LT. A tutaj można przeczytać cały wywiad ze Zdzisławem Krawczykiem, w którym rozmwiamy o zastosowaniu pras hydraulicznych w warsztacie samochodowym.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
  • ~ diego 2 ponad rok temu Fajnie że wszystko jest pokazane krok po kroku. U mnie sie często montuje sworznie delphie bo nie są najdroższe a w jakości oe to dłużej wytrzymują.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
  • ~ Michał 1 ponad rok temuocena: 100%  Pan mógł pokazać jak demontuje sworzen który 20 lat siedział w wahaczu a nie taki który już 20 razy wprasowal .
    oceń komentarz 8 0 zgłoś do moderacji
do góry strony