Ochrona silnika

Części i regeneracja

Paliwa i oleje

Oleje silnikowe

Ochrona silnika

9 miesięcy temu  01.02.2018, ~ Administrator   

Ochrona silnika to nasz temat miesiąca

Co jest gwarancją sprawnej pracy silnika przez lata i setki tysięcy kilometrów? Sprawny układ chłodzenia, regularny serwis rozrządu? Wymieniać można długo, ale zacząć też można od wymiany – olejów i filtrów. Oczywiście regularnej. Ale jak często? Zalecenia są bardzo różne - na przykład zalecana wymiana filtra paliwa powinna nastąpić po przebiegu 15-50 tysięcy kilometrów. To dość duży rozrzut. A zanieczyszczenia paliwa są bardzo groźne, szczególnie dla silników diesla. Układ Common Rail podaje paliwo przez kanały grubości ludzkiego włosa pod ciśnieniem sięgającym 3000 atmosfer.

Ochrona silnika to temat z jednej strony niezwykle pasjonujący niewątpliwe ważny (kto wie czy nie najważniejszy?), a z drugiej – ogromnie szeroki. Postaramy się przez najbliższy miesiąc przynajmniej w części przybliżyć najważniejsze zagadnienia związane z tym aspektem. Porozmawiamy z ekspertami, przyjrzymy się nowościom na rynku.

Zapraszamy do działu TEMAT MIESIĄCA, który każdego dnia będziemy rozbudowywać.

Już dziś natomiast zachęcamy do lektury:

Ochrona precyzyjnych elementów układu paliwowego

Miliony litrów powietrza do przefiltrowania

  Olej tak dobry jak jego filtr

  Wymiana filtrów. Podstawa, o której warto jednak przypominać

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (4)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ alealeksandra 4 23 dni temu U mnie zalany jest SHELL HELIX ULTRA 5W-30. Niska lepkość i niski współczynnik tarcia zapewniają oszczędność paliwa do 1,4%.
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ bellia 3 4 miesiące temu Do nowych aut Shell też ma spory wybór. Ma np oleje wspomagające utrzymanie w jak najlepszym stanie filtrów cząsek stałych.
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ pencer 2 4 miesiące temu Sprzedaliśmy teraz moje ukochane audi A6 bo mąż chce kupić kombi. Audi zalewaliśmy Shell Helix też ale teraz teraz będziemy mieli nowe auto i nie wiem jaki olej dla nowoczesnego silnika.
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ Karola 1 6 miesięcy temu Ostatnio wymieniałam rozrząd. Przy okazji wymienili mi tez olej. Mechanik polecił Shell jako że jest na bazie ziemnego gazu. Mam silnik w dobrym stanie, wiec na pewno jego ochrona się przyda. Zalewam syntetykiem. Dodatkowo chciałam płukanie silnika, więc teraz przy oleju z formułą pureplus nie będę spokojniejsza, że ograniczy to ilość zanieczyszczeń w oleju, a co za tym idzie lepszą prace silnika.
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  do góry strony