Ochrona silnika

Ochrona silnika

ponad rok temu  01.02.2019, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Ochrona silnika to nasz temat miesiąca

Co jest gwarancją sprawnej pracy silnika przez lata i setki tysięcy kilometrów? Sprawny układ chłodzenia, regularny serwis rozrządu? Wymieniać można długo, ale zacząć też można od wymiany – olejów i filtrów. Ale jak często? Zalecenia są bardzo różne - na przykład zalecana wymiana filtra paliwa powinna nastąpić po przebiegu 15-50 tysięcy kilometrów. To dość duży rozrzut. A zanieczyszczenia paliwa są groźne, szczególnie dla silników diesla. Układ Common Rail podaje paliwo przez kanały grubości ludzkiego włosa pod ciśnieniem sięgającym 3000 atmosfer.

Ochrona silnika to temat z jednej strony niewątpliwe ważny (kto wie czy nie najważniejszy?), a z drugiej – ogromnie szeroki. Postaramy się przez najbliższy miesiąc przynajmniej w części przybliżyć najważniejsze zagadnienia związane z tym aspektem.

Zapraszamy do działu TEMAT MIESIĄCA, który każdego dnia będziemy rozbudowywać.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
 • ~ gdybulec 11 ponad rok temu Przy ostatniej wymianie też mam zalany Shell ECT C2/C3 0W-30. Mam nadzieję, że wyczyści mi silnik i poprawi osiągi.
  oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
 • ~ siniak 10 ponad rok temu U mnie teraz jest zalany SHELL HELIX ULTRA ECT C2/C3 0W-30. Jeden z najlepszych syntetyków jakie miałem.
  oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
 • ~ Zedo 9 ponad rok temu tez uzywam Shella sprawdzony jest :) no i łatwo dostepny po co miałbym zmieniac jak sie 5 lat sprawdza :D
  oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
 • ~ magnolia 8 ponad rok temu Każde auto może mieć silnik w dobrym stanie jak się o niego dba. Z Shell oleje mają zdolość trzymania silnika w stanie zbliżonym do fabrycznego o ile wymieniany jest systematycznie :)
  oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
 • ~ wodzirej 7 ponad rok temu Ale złe opinie o aucie w kwestii czego? Najwazniejsze to dobrać olej do stanu faktycznego silnika. Każdy mechanik pomoże w takim dobraniu a jak chce sie zamodzielnie to mozna przez LubeMatch Sehll.
  oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
 • ~ Quasi 6 ponad rok temu mysle ze trzeba sobie dobrzeolej dobrac pod silnik :D i pod warunki uzytkowania np pogoda czy czestotliwosc uzywania samochodu :) dobrze tez zwrocic uwage czy nie ma złych opini w danym modelu auta bo to ronie wychodzi
  oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
 • ~ budziszka 5 ponad rok temu Na samą wymiane wole oddać auto do mechanika, bo jednak dobrze jak jest wymiana na ciepłym silniku, jak auto jest odpowiednio uniesione i jak nie muszę się brudzić :) Nie jest to duzy koszt, wiec nie ma sensu dla mnie kombinować. Zalewam Shell i zawsze zabieram do mechanika olej i jestem przy jego wymianie.
  oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
 • ~ staszic 4 ponad rok temu Ostatnio szukałem wsparcia właśnie w doborze oleju na LubeMatch od Shell i też wyszedł mi ten olej syntetyczny. Mam niedługo wymianę i może tym razem sam wybiore i wymienię.
  oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
 • ~ Grześ 3 ponad rok temu jest sporo innych olei ale fakt ten tez jest dobry co piszecie nizej :D
  oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
 • ~ Mascyk 2 ponad rok temuocena: 100%  Tez mam Shell i jestem zadowolona z poprawy pracy silnika. Jednak co pełen syntetyk to pełen sytetyk. Zalany mam obecnie Shell Helix ultra SN 0W-20.
  oceń komentarz 1 0 zgłoś do moderacji
 • ~ Bartyk 1 ponad rok temuocena: 100%  Ochrona silnika też moim zdaniem jest bardzo wazna. Dlatego tak ważne jest wybranie dobrego oleju. Teraz coraz lepiej takie oleje wpływają na silnik. Ja mam zalany Shell 0w20 a to pelny syntetyk.
  oceń komentarz 2 0 zgłoś do moderacji
do góry strony