Sieci warsztatowe

Sieci warsztatowe

ponad rok temu  08.02.2019, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Ravenol Professionals

1. Nazwa sieci warsztatowej
Ravenol Professionals

2. Nazwa podmiotu organizującego sieć
Ravenol Polska Sp. z o.o.

3. Określenie działalności
Ravenol Professionals to sieć niezależnych warsztatów stosujących rozwiązania Ravenol. Naszym wspólnym celem jest doskonalenie w zakresie podnoszenia jakości usług i zapewnienia klientom satysfakcjonującej obsługi oraz stosowanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze techniki smarowania: przekładnie automatyczne i manualne, silniki, układy wspomagania, inne układy hydrauliczne. Sieć została objęta programem „Warsztaty przyjazne kobietom”, którego celem jest przygotowanie warsztatów do komunikacji z klientkami. Zależy nam, aby kobiety, właścicielki samochodów, czuły się na tyle pewnie, by w razie potrzeby bez obaw odwiedzały warsztat. Kobiety to wg nas równoprawne uczestniczki rynku motoryzacyjnego, w związku z czym pragniemy stworzyć sieć warsztatów, którym panie będą mogły zaufać.

4. Liczba zrzeszonych członków
Dołączyły do nas już 33 warsztaty. Cały czas się rozwijamy, a liczba serwisów rośnie. Przewidujemy, że do końca roku nasza sieć będzie liczyć ok. 150 punktów.

5. Rodzaje usług
W zależności od specjalizacji warsztaty świadczą usługi z zakresu: serwisu skrzyń automatycznych, wymiany oleju ATF, MTF, silnikowego i płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, do wspomagania, czyszczenia filtrów DPF, serwisu klimatyzacji.

6. Korzyści z członkostwa w sieci
- Podnosimy kompetencje – organizujemy szkolenia techniczne i produktowe oraz z obowiązujących przepisów. Doradzamy, jak i gdzie stosować rozwiązania Ravenol.
- Wspólny marketing – zapewniamy ujednolicone elementy identyfikacji wizualnej, promujemy usługi i organizujemy dedykowane promocje.
- Nowi klienci – polecamy warsztat klientom indywidualnym, wyróżniając je na stronach Ravenol Polska i w mediach społecznościowych.
- Wsparcie techniczne – w zakresie czynności serwisowych i zastosowania środków smarnych Ravenol.
- Opieka specjalistów – dostęp do współpracujących z Ravenol Polska specjalistów z zakresu regeneracji konwerterów i automatycznych skrzyń biegów.
- Program lojalnościowy – punkty zebrane za zakupy środków smarnych Ravenol uczestnicy sieci mogą wymieniać na nagrody z katalogu nagród.
- Komplementarność – możliwość rozszerzenia oferty warsztatu dzięki współpracy z ekspertami Ravenol. Regeneracja konwerterów i automatycznych skrzyń biegów wykonywana na odległość to źródło zysku, które można łatwo i szybko uruchomić w ramach sieci.

7. Zobowiązania członków
- Regularne zakupy produktów Ravenol od Ravenol Polska lub innych wskazanych dystrybutorów.
- Rekomendowanie klientom w pierwszej kolejności produktów Ravenol.
- Świadczenie usług serwisowych zgodnie z procedurami sieci. Podnoszenie kwalifikacji pracowników poprzez udział w szkoleniach produktowych i technicznych organizowanych przez sieć. 
- Prezentowanie logo sieci, ekspozycja produktów Ravenol i wszelkich materiałów informacyjnych w warsztacie zgodnie z wytycznymi sieci.
- Udział w organizowanych przez sieć promocjach wizerunkowych i sprzedażowych.

8. Struktura zarządzania siecią
Traktujemy właścicieli warsztatów w sposób partnerski, szanujemy ich niezależność w działaniu. Jednocześnie nasi koordynatorzy sprzedaży i administrator sieci chętnie wspomogą w prowadzeniu profesjonalnej placówki warsztatowej.

9. Sposób komunikacji wewnątrz sieci
Kontakt telefoniczny, mailowy i osobisty z koordynatorami i administratorem. Dostęp do strony www.professionals.ravenol.pl, na której użytkownikom sieci udostępniane są porady, procedury wymiany ATF i artykuły techniczne oraz formularze kontaktowe z ekspertami Ravenol.

10. Dostawy i czas realizacji
Czas realizacji dostaw uzależniony jest od wybranego dystrybutora.

11. Plany rozwoju
Rozwój sieci poprzez konsekwentną rozbudowę o kolejne warsztaty przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów obsługi klienta. Chcemy również wspierać rozwój uczestników sieci, organizując szkolenia o jeszcze szerszym niż dotychczas wachlarzu tematycznym.

12. Warunki przystąpienia dla nowych członków
Pozytywne przejście audytu opartego o standardy sieci. Zaakceptowanie warunków i zasad uczestnictwa określonych przez organizatora sieci Ravenol Professionals.

Ravenol Polska Sp. z o.o.
Chojnicka 61
83-200 Starogard Gdański
www.ravenol.pl
www.professionals.ravenol.pl

GALERIA ZDJĘĆ

Patrycja Rzoska administrator sieci Ravenol Professionals tel. 690 072 440 professionals@ravenol.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony