Elektromobilność

Wydarzenia

14 dni temu  08.07.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

OMODA & JAECOO przyspiesza rozwój lokalnego biznesu w Polsce

W ostatnim czasie OMODA & JAECOO osiągnęła znaczące kamienie milowe na polskim rynku, jeszcze bardziej przyspieszając rozwój lokalnego biznesu. Jako to pierwsza chińska marka motoryzacyjna, która uzyskała pełną homologację typu WVTA (Whole Vehicle Type Approval). OMODA & JAECOO spotkała się z dużym zainteresowaniem w Polsce, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży.

OMODA & JAECOO to pionierska marka motoryzacyjna należąca do wiodącego chińskiego producenta samochodów, Grupy CHERY. Inauguracyjny salon i serwis firmy City Car w Gliwicach został ukończony 27 czerwca. To nowoczesne centrum doświadczeń marki nie tylko zapewnia polskim klientom bezpośredni dostęp do produktów i usług OMODA & JAECOO, ale także oficjalnie zaznacza rozpoczęcie sprzedaży w Polsce.

Strategiczne partnerstwo z bankiem

Jednocześnie OMODA & JAECOO ogłosiły strategiczne partnerstwo z bankiem Santander w celu zacieśnienia współpracy w zakresie oferty finansowania dla Klientów i Dealerów. Marek Dwornik, Prezes Zarządu Santander Consumer Multirent powiedział: „Rozpoczęcie współpracy z marką OMODA & JAECOO, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i okazją do wspólnego budowania silnej pozycji obu marek na polskim rynku. Współpraca z OMODA & JAECOO jest integralnym elementem realizacji naszej strategii biznesowej, w ramach której chcemy dostarczać dopasowane do potrzeb i intuicyjne opcje finansowania dla branży automotive, które przełożą się na wysoki poziom zadowolenia polskich Klientów. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązania przyniosą również wiele korzyści dla Dealerów oraz importera, a także przyczynią się do rozwoju sprzedaży i pozycji na rynku motoryzacyjnym marek OMODA & JAECOO.”

Partnerstwo logistyczne

Ponadto OMODA & JAECOO podkreśla swoje zaangażowanie w długoterminowy rozwój na polskim rynku. Podczas niedawnego wydarzenia inaugurującego markę firma ogłosiła także nawiązanie partnerstwa logistycznego z Grupą CAT w Polsce, co jeszcze bardziej wzmocni jej możliwości w zakresie łańcucha dostaw oraz z firmą AkzoNobel w zakresie dostaw linii produktowych VR Premium do sieci naprawczej OMODA & JAECOO.

Dyrektor Krajowy OMODA & JAECOO, Eric Zheng, stwierdził: „Sieć Autoryzowanych Dealerów, nowe salony i serwisy, partnerstwa strategiczne i silny zespół w Polsce to kluczowe elementy naszej strategii. Spółka Omoda Auto Poland zatrudniła już zespoły odpowiedzialne za rozwój sieci dealerskiej, marketing, zarządzaniem produktami, obsługę posprzedażową i IT , których zadaniem jest ścisła współpraca z lokalnymi partnerami, aby lepiej spełniać wymagania klientów”.

O Grupie CHERY

W 2023 r. skumulowana sprzedaż samochodów Grupa CHERY osiągnęła historyczny poziom 1 881 316 sztuk, wzrastając o 52,6% w odniesieniu do roku poprzedniego i znacznie przekraczając średnią wzrostu branży. Roczne przychody Grupy po raz pierwszy przekroczyły 300 miliardów CNY, przy wzroście rok do roku o ponad 50%, osiągając tempo +100 miliardów CNY przychodów w ciągu jednego roku. Grupa wyeksportowała 937 148 pojazdów (wzrost o 101,1% rok do roku), utrzymując pozycję największego chińskiego eksportera samochodów osobowych przez 21 lat z rzędu. Obecnie Grupa CHERY posiada bazę ponad 13 milionów klientów na całym świecie, w tym 3,35 miliona użytkowników poza granicami Chin. Do końca 2023 r. CHERY zgłosiła ponad 29 000 patentów, z których ponad 18 000 zostało przyznanych.

Fot. OMODA & JAECOO

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony