Elektromobilność

Wydarzenia

28 dni temu  24.06.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Wygrała wydajność bateryjnego napędu

National Highways, instytucja nadzorująca stan techniczny autostrad w Wielkiej Brytanii, kupiła 51 egzemplarzy elektrycznej Toyoty bZ4X. Przestronny SUV został wybrany ze względu na wydajny napęd elektryczny i niezawodność zelektryfikowanych technologii Toyoty.

Toyota dostarczyła 51 elektrycznych bZ4X brytyjskiemu zarządowi dróg krajowych i autostrad National Highways. Instytucja wybrała bezemisyjne auta Toyoty ze względu na wydajność bateryjnego napędu elektrycznego oraz niezawodność marki. Nowe SUV-y Toyoty będą używane na co dzień przez inspektorów ds. eksploatacji autostrad, zajmujących się oceną stanu strategicznej sieci dróg w Wielkiej Brytanii.

- Wybraliśmy model Toyota bZ4X nie tylko dlatego, że jest to najnowocześniejszy samochód elektryczny, dzięki któremu zredukujemy emisyjność naszej floty, ale także ze względu na niezawodność zelektryfikowanych pojazdów Toyoty - powiedział Andy Butterfield, dyrektor obsługi klienta National Highways.

- Wieloletnie doświadczenie w produkcji hybryd i wiodąca pozycja naszej marki na rynku zelektryfikowanych napędów dają gwarancję jakości, trwałości i niezawodności - dodał Neil Broad, dyrektor generalny One Toyota Fleet Services.

Toyota bZ4X elektryfikuje flotę brytyjskiego National Highways

National Highways korzysta obecnie z 1300 pojazdów, które będą konsekwentnie wymieniane na samochody z bezemisyjnym napędem. Instytucja ta planuje zbudować flotę o zerowej emisji CO2 netto do 2030 roku. Wybór elektrycznych SUV-ów Toyoty oferujących wysoki poziom praktyczności oraz bardzo dobre właściwości jezdne na drodze i w terenie przybliży konserwatora brytyjskich autostrad do tego celu.

Toyota bZ4X została opracowana od podstaw jako SUV z bateryjnym napędem elektrycznym i powstała na platformie e-TNGA z wykorzystaniem technologii elektryfikacji napędów udoskonalanych przez ponad ćwierć wieku masowej sprzedaży hybryd. Auto jest dostępne z napędem na przednią oś (204 KM) lub w wersji z napędem na wszystkie koła (218 KM), wyróżniającej się możliwościami terenowymi. W wersji FWD bZ4X rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 160 km/h. bZ4X z napędem na cztery koła XMODE przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy, a komputer steruje pracą obu silników, by ograniczyć zużycie energii i dopasować rozkład mocy między osiami do warunków na drodze.

Toyota bZ4X ma baterię o pojemności 71,4 kWh brutto (64 kWh netto), którą można naładować do 80% w około 30 minut. Bateria trakcyjna została objęta gwarancją fabryczną na 8 lat lub na 160 000 kilometrów przebiegu. W pełni naładowane auto w cyklu mieszanym WLTP może uzyskać zasięg nawet do 514 km.

Fot. Toyota

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony