ARTYKUŁY

Warto wiedzieć

ponad rok temu  01.03.2018, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Pokaż swoje umiejętności, bo każdy chce zatrudniać najlepszych [OTWS]

- Rynek motoryzacyjny w Polsce stał się bardzo chłonny. Firmy potrzebują fachowców. I zawsze będą potrzebować – mówi Kuba Bielak. Jak co roku podczas Poznań Motor Show odbędzie się finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Będzie to już 24. edycja tego wydarzenia. Finał odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jest to konkurs skierowany do uczniów szkół samochodowych, zarówno techników jak i szkół zawodowych. Pierwszy etap wewnątrzszkolny wyłania po maksymalnie trzech uczniów. Do finałowych etapów kwalifikują się uczniowie z największą liczbą punktów uzyskanych w teście pisemnym. Sam finał to także test pisemny oraz zadania praktyczne, w których rywalizują uczniowie z największą liczbą punktów z testów pisemnych.

Od kilku już lat konkurs wspiera (i prowadzi finał) Kuba Bielak, znany z telewizyjnych ekranów dziennikarz i pasjonat motoryzacji.

- Rynek motoryzacyjny w Polsce stał się bardzo chłonny. Firmy potrzebują fachowców. I zawsze będą potrzebować – mówi Kuba Bielak. - Ale każdy chce zatrudniać najlepszych. Udział w takim konkursie to szansa na pokazanie swojej wiedzy i umiejętności. Co więcej, nagrody ufundowane przez partnerów konkursu są wyjątkowo cenne. Nie tylko ze względu na ich wartość rynkową (w ubiegłym roku pula nagród przekroczyła 200 tysięcy złotych – przyp. red.), ale też charakter tych nagród. Część z nich trafia bowiem do szkół i służy podnoszeniu jakości kształcenia.

W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział 258 uczniów ze szkół zawodowych i technicznych z całej Polski.

- Wierzymy w to, że wkrótce przekroczymy magiczną liczbę 500 uczniów. Wówczas pomyślimy o rozszerzeniu naszego konkursu na arenę międzynarodową – mówi mgr inż. Mirosław Sreberski, dyrektor Zespołu Szkoł Samochodowych w Gdańsku, który jest współorganizatorem turnieju. Kolejni organizatorzy to  Międzynarodowe Targi Poznańskie, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej oraz miesięcznik „Nowoczesny Warsztat”.

Wydarzenie to wspierają liczne firmy z branży warsztatowej i motoryzacyjnej. Patronami medialnymi tego konkursu są natomiast portal warsztat.pl, Nowoczesny Warsztat oraz Świat Opon.

Zobacz film z ubiegłorocznego finału:

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ uczestnik 1 ponad rok temu serdecznie polecam wzięcie udziału :)
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony