Koronawirus

Warto wiedzieć

Wydarzenia

miesiąc temu  09.04.2020, ~ Administrator   

Mandaty za myjnię samochodową? Producent zabiera głos

- Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju należy szczególnie dbać o higienę, w tym także o czystość samochodów, gdyż na plastiku czy metalu wirus utrzymuje się nawet do 5 dni. Takie są zalecenia lekarzy - informuje w specjalnym komunikacie dział marketingu Ehrle, producenta samoobsługowych myjni samochodowych.

 - Chcąc zapobiec całkowicie nieuzasadnionemu ograniczeniu możliwości mycia pojazdów firma Ehrle wprowadziła na myjniach nowy program mycia umożliwiający dezynfekcję pojazdu po zakończonym myciu. Środek chemiczny jest całkowicie bezpieczny dla lakieru, aluminium, chromu oraz oczywiście użytkowników myjni - czytamy w komunikacie.

500 złotych mandatu dla osób, które korzystały z myjni samochodowej - ta historia z Olsztyna, gdzie policja uznała to wyjście z domu za nieuzasadnione, rozbudziła szereg dyskusji. Więcej o tym piszemy TUTAJ.

- Ostatnio w mediach zawrzało w sprawie możliwości mycia samochodów na myjniach samoobsługowych. Jako największy w Polsce producent samoobsługowych myjni samochodowych pragniemy zaznaczyć, iż polskie prawo nakłada na użytkowników pojazdów obowiązek poruszania się pojazdami czystymi umożliwiającymi bezpieczną jazdę - informuje Ehrle.

Korzystając z myjni samoobsługowej należy oczywiście przestrzegać zaostrzonych zasad bezpieczeństwa:

- używać rękawiczek jednorazowych

- dezynfekować ręce 

- nosić miseczkę ochronną 

- na stanowisku mycia powinna znajdować się tylko 1 osoba 

- unikać kontaktu z innymi użytkownikami myjni

- Stanowisko mycia ma wielkość ok. 5m x 6,66m zatem przy zachowaniu powyższych norm bezpieczeństwa pozwoli na bezpieczne i mycie pojazdu - dodają przedstawiciele Ehrle.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 10
  ZADOWOLONY
 • 6
  ZASKOCZONY
 • 4
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony