Nasza Szkoła Samochodowa

Nasza Szkoła Samochodowa

ponad rok temu  21.07.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Technik pojazdów samochodowych. Praca, zarobki, uprawnienia

Fot. www.pexels.com

Technik pojazdów samochodowych to bardzo poszukiwany na rynku pracy zawód. Z takim tytułem można ubiegać się o pracę w warsztacie samochodowym w roli mechanika lub doradcy serwisowego, ale także postarać się o uprawnienia diagnosty samochodowego przeprowadzającego badania techniczne w Stacjach Kontroli Pojazdów.

Technik pojazdów samochodowych – zarobki

Zarobki w branży serwisowania i napraw pojazdów mogą być wysokie. Kilka miesięcy temu portal DobryMechanik.pl opublikował wyniki badań, które przeprowadził wśród właścicieli warsztatów samochodowych. 40% mechaników pracujących w zawodzie 5 lat lub dłużej zarabia powyżej 5500 zł netto. Prawie 20% może zarobić powyżej 6500 zł netto miesięcznie.

Przeanalizowano także zarobki w różnych specjalizacjach. Najwięcej elektromechaników (31,7%) otrzymuje pensję w przedziale od 3000 do 4000 zł netto. W przypadku lakiernika najczęściej można liczyć na wynagrodzenie od 4000 do 6000 zł netto, natomiast prawie połowa blacharzy (46,7%) otrzymuje miesięcznie między 4000 a 5000 zł na rękę. Kierownik serwisu to najlepiej opłacana specjalizacja. 60% specjalistów na tym stanowisku zarabia powyżej 5000 zł netto. Celując w takie stanowisko, jak dobrze opłacany kierownik serwisu, warto zadbać o odpowiednie wykształcenie. Dla właściciela warsztatu może to być istotny argument.

Diagnosta samochodowy to również często poszukiwany zawód na rynku pracy. Aby móc ubiegać się o takowe uprawnienia, również należy posiadać wykształcenie średnie techniczne.

Technik pojazdów samochodowych – jak zdobyć uprawnienia?

Jedną z najszybszych i najwygodniejszych form zdobycia tytułu Technika Pojazdów Samochodowych jest współorganizowana przez branżowy miesięcznik „Nowoczesny Warsztat” Szkoła Samochodowa. Cały proces trwa zaledwie 1,5 roku. W tym czasie uczestnicy podchodzą do dwóch egzaminów.

Kształcimy szybko i wygodnie, bo w trybie hybrydowym. Wszystkie zajęcia przeprowadzane są zdalnie, a praktyki odbywacie w wybranych przez siebie warsztatach. Do naszej szkoły można zapisać się już dziś na stronie szkolasamochodowa.pl. Tam znajdziecie też wszelkie informacje na ten temat. Zajęcia ruszają już we wrześniu. Co ważne, dzięki dofinansowaniu uczniowie mogą liczyć na niskie czesne. Kwalifikacje są dwie – kluczowe w naszej branży. To MOT.06 (organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych) oraz MOT.05 (obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych). Oferta skierowana jest do osób posiadających wykształcenie średnie.

Szczegóły znajdziecie na stronie szkolasamochodowa.pl.

Czytaj także:
Trzeci nabór do szkoły samochodowej. Kolejna szansa na wykształcenie kierunkowe

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ tokos 1 10 miesięcy temu A jak się zapatrujecie na szkolenia i kursy od Tarbonus? W sensie - https://www.tarbonus.pl/... ? Czy ogólnie takie rzeczy są w stanie przygotować realnie do pracy? Jakie są Wasze doświadczenia?
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony