Najważniejsze wiadomości

Lakiernictwo i blacharstwo

Wydarzenia

3 miesiące temu  29.03.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

BASF otwiera nowy budynek laboratorium

Placówka jest częścią serii globalnych innowacji technicznych i będzie odpowiadać za rozwój i opracowywanie receptur zrównoważonych lakierów renowacyjnych.

Firma BASF otworzyła nowy budynek laboratorium, w którym prowadzi prace rozwojowe dotyczące samochodowych lakierów renowacyjnych oraz innych innowacyjnych rozwiązań. Obiekt znajduje się na terenie zakładów BASF w Münster w Niemczech. Dział Coatings wzmacnia tym samym swoją globalną pozycję jako zorientowanego na przyszłość i innowacyjnego przedsiębiorstwa.

- To kolejny element naszego pozycjonowania jako światowe centrum innowacyjne BASF Coatings. Uzupełniamy w ten sposób serię globalnych technicznych innowacji. Należy do nich koncepcja „Lean Lab”, którą realizujemy w tym zakładzie od 2018 roku, a także instalacja funkcjonalizacji powłok dla różnych branż - powiedziała Uta Holzenkamp, szefowa działu BASF Coatings.

Prace prowadzone w nowym budynku będą wkładem BASF Coatings na rzecz osiągnięcia zerowej netto emisji związków węgla przez BASF do 2050 r.

- Budynek laboratorium jest ważnym kamieniem milowym w rozwoju i opracowywaniu receptur zrównoważonych produktów, takich jak najnowocześniejsze renowacyjne lakiery wodne z serii Glasurit® 100 Line i R-M® AGILIS. Dzięki najniższej na rynku zawartości lotnych związków organicznych (VOC) są to najbardziej ekologiczne dostępne obecnie linie samochodowych lakierów renowacyjnych - powiedział Chris Titmarsh, szef Automotive Refinish Coatings Solutions EMEA.

Dla efektywności energetycznej

Oprócz wytwarzania zrównoważonych produktów zakład nieustannie inwestuje w poprawę efektywności energetycznej i zwiększanie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Nowe laboratoria są ogrzewane ciepłem resztkowym z zakładowej spalarni odpadów, rozprowadzanym w instalacji umieszczonej pod podłogą. Od początku roku elektryczność kupowana przez zakłady BASF Coatings w Münster i Würzburgu w Niemczech pochodzi ze 100 procentowo ekologicznych elektrowni wiatrowych. W porównaniu z ubiegłym rokiem sam zakład w Münster przyczynił się w ten sposób do ograniczenia emisji CO2 o około 4000 ton.

W budynku laboratorium, którego fasada mieni się w promieniach słońca sześcioma odcieniami szarości i błękitu, urządzono futurystyczne stanowiska pracy. Innowacyjny układ pracowni, magazynów, pomieszczeń biurowych i sal konferencyjnych umożliwia zupełnie nową, elastyczną formę współpracy. Zastosowana aranżacja przestrzeni nie tylko sprzyja efektywności i wydajności, ale także zachęca do wszechstronnego współdziałania i kreatywności.

Fot. BASF

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ dla przypomnienia 1 miesiąc temu Od roku 1925 przedsiębiorstwo było członkiem kartelu IG Farben. Koncern uczestniczył w zbrodniach wojennych, m.in. przez wykorzystywanie pracy przymusowej więźniów. Po II wojnie kierownictwo kartelu było sądzone w procesach norymberskich. W 1951 roku koncern został przymusowo podzielony na cztery przedsiębiorstwa, m.in. BASF. BASF wszedł w skład konsorcjum Nord Stream budującego Gazociąg Północny. - źródło WIKIPEDIA
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony