Najważniejsze wiadomości

Wydarzenia

Autoelektryka

3 miesiące temu  25.03.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Fabryka Leoni w Ukrainie zwiększa produkcję

Firma Leoni będąca jednym z największych dostawców wiązek elektrycznych w Europie ogłosiła zwiększenie produkcji w Kołomyi. To decyzja heroiczna i oczywiście optymistyczna dla europejskiego rynku motoryzacyjnego.

Od 2019 roku zakład produkcyjny w Kołomyi, w zachodniej części Ukrainy, uchodzi za największą fabrykę spółki. Na powierzchni około 44 tys. m kw. pracuje 6 700 osób. Fabryka Leoni zdołała przywrócić 40 proc. zdolności produkcyjnych, a teraz wprowadza system trójzmianowy, by zwiększyć produkcję wiązek elektrycznych do 70 proc.

- To jednocześnie imponujące i poruszające, jak nasi pracownicy są zdeterminowani, by nie dopuścić do pogorszenia sytuacji. Chcą bronić nie tylko swojego kraju, ale i życia jakie wiedli dotychczas. Ich bezpieczeństwo jest dla nas największym priorytetem - mówi dyrektor generalny Leoni, Aldo Kamper, cytowany przez agencję Reuters.

To przemysł samochodowy jest głównym odbiorcą, dla którego LEONI opracowuje i wytwarza wysokiej jakości produkty - złożone systemy pokładowe ze zintegrowaną elektroniką. Produkowane w zakładzie LEONI na Ukrainie wiązki elektryczne zaopatrują rynki motoryzacyjne w Polsce, na Słowacji, Węgrzech, w Czechach, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Belgii, Wielkiej Brytanii, USA i Austrii. Powstają dla znanych producentów samochodów, takich jak Opel, Porsche, Volkswagen, Audi i Lamborghini.

Fot. LEONI Wiring Systems UA GmbH

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony