Najważniejsze wiadomości

Nowości produktowe

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

4 miesiące temu  07.01.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

FPT Industrial z napędami elektrycznymi na targach CES 2022

Mobilność przyszłości i transport przemysłowy? Jaki zmieni się życie ludzi i działalność firm? FPT Industrial ma wiele do powiedzenia i pokazania w tej kwestii, odkąd dołącza do najbardziej innowacyjnych firm na świecie, które w dniach od 5 do 8 stycznia 2022 roku spotkały się w Las Vegas Convention Center na targach CES 2022.

FPT Industrial ma duży wkład w tworzeniu wysokowydajnych i niezawodnych rozwiązań w zakresie elektryfikacji napędów. W sposób szczególny po przejęciu firmy Potenza Technology z jej gamą najnowocześniejszych systemów zarządzania bateriami, dostosowanych do potrzeb klienta w celu uzyskania najdłuższej żywotności baterii.

FPT Industrial odpowiada na kluczowe wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem transportu, transformacją energetyczną i redukcją emisji CO2, oferując pełną gamę innowacyjnych produktów. Na targach CES 2022 FPT Industrial prezentuje dwie osie elektryczne oraz zestaw akumulatorów z systemem zarządzania bateriami dostosowanym do potrzeb klienta. Zaprojektowane z myślą o pełnej integracji wszystkich elementów ePowertrain w kompaktowym rozwiązaniu. To nowe osie elektryczne. Jedna do ciężkich ciężarówek, a druga do lekkich samochodów dostawczych.

Wyjątkowej wydajność osie elektryczne

Zintegrowana oś elektryczna jest odpowiednia dla ciężkich, przegubowych pojazdów ciężarowych 4x2 / 6x2 o masie całkowitej 44 ton. Zapewniając wysokie osiągi (840 kW) i wyjątkową wydajność, oś elektryczna dla HCV (Heavy Commercial Vehicles - Class 8 Trucks) została opracowana dzięki wspólnemu przedsięwzięciu Nikola, IVECO i FPT Industrial dla wersji Nikola Tre BEV (Battery Electric Vehicle). W grudniu 2021 r. dostarczono przedseryjne egzemplarze Nikola Tre BEV do użytku na drogach publicznych do przewozu ładunków klientów, a rozpoczęcie produkcji zaplanowano na 2022 r.

Oś elektroniczna HCV firmy FPT Industrial znalazła się również w niedawno zaprezentowanym prototypie Nikola Tre FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle), którego produkcja ma się rozpocząć w Ulm (Niemcy) pod koniec 2023 roku. Ofertę wysokowydajnych, niezawodnych i najwyższej jakości układów napędowych ePowertrain firmy FPT Industrial uzupełniają najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii i zarządzania nią.

We współpracy z Microvast

A teraz we współpracy z firmą z Teksasu i liderem rynku w dziedzinie ultraszybko ładujących się systemów zasilania akumulatorowego o długiej żywotności, FPT Industrial uznała za priorytet wdrożenie do produkcji pakietów akumulatorowych. Wersja o pojemności 37 kWh prezentowana na targach CES 2022 to kompaktowa wersja przeznaczona do lekkich pojazdów użytkowych i minibusów, wyposażona w opcję multipakietu do transportu zarówno towarów, jak i osób.

Fot. FPT Industrial

GALERIA ZDJĘĆ

FPT Industrial z napędami elektrycznymi na targach CES 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony