Najważniejsze wiadomości

Wydarzenia

Serwis Pojazdów Użytkowych

2 miesiące temu  25.07.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Rozmawiali o przyszłości układów napędowych Grupy Iveco

W dniach od 13 do 17 lipca w Officine Grandi Riparazioni (OGR) w Turynie we Włoszech, Grupa Iveco i jej partnerzy biznesowi gościli swoich licznych interesariuszy na dużej imprezie poświęconej strategii ograniczania śladu węglowego.

BEYOND - Iveco Group Days. Tak zatytułowane wydarzenie miała służyć opracowaniu planu działania na przyszłość opartego na trzech strategicznych filarach: technologii, zrównoważonym rozwoju i partnerstwie.

Punkt widzenia FPT Industrial poznaliśmy w dniach 14 i 15 lipca, kiedy to Sylvain Blaise, prezes Powertrain Grupy Iveco i FPT Industrial, zasiadł do w sumie do dwóch „okrągłych stołów” celem przedyskutowania tematyki poświęconej napędom.

W swoim przemówieniu inauguracyjnym "Przyszłość układów napędowych" Sylvain Blaise podkreślił kluczową rolę, jaką producenci układów napędowych odgrywają w rozwoju na rzecz osiągnięcia neutralności węglowej. Jego zdaniem, konieczne jest podejście do zrównoważonego rozwoju w sposób holistyczny. Ponadto podkreślił znaczenie nisko- lub bezemisyjnej energii (w zakresie pozyskiwania i jej dystrybucji) w osiąganiu wyznaczonych celów. Oznacza to również zapewnienie ciągłości i konkurencyjności w strategicznych sektorach, w których wykorzystuje się obecne produkty i technologie. To także konieczność opracowania nowych, bardziej ekologicznych rozwiązań w zakresie napędu - zaprojektowanych jednak tak, aby mogły być dostarczone i przyjęte przez jak najszerszą bazę klientów w jak najkrótszym czasie.

Kulisy okrągłych stołów

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy, w tym Philip Scarth, Head of Open Innovation w FPT Industrial, oraz Giorgio Ricci, Head of Manufacturing w FPT Industrial, podzielili się pomysłami na temat przyszłości silników spalinowych jako jednego z wielu rozwiązań mających na celu redukcję emisji oraz ich znaczenia w branżach rolniczej i budowlanej, omawiając jednocześnie wpływ ewolucji elektrycznej na produkcję układów napędowych. Podczas rozmowy prelegenci wskazali kierunek, w którym chce podążać FPT Industrial, stając się swoistym "game changerem" w erze elektryfikacji i pozycjonując się w centrum ekosystemu. Podkreśli też wysokie kompetencje koncernu.

W drugim okrągłym stole wystąpił m.in. Pierpaolo Biffali, wiceprezes ds. inżynierii produktu w FPT Industrial, który przedstawił wizję marki dotyczącą dekarbonizacji sektorów przemysłowych, tj. On-Highway i Off-Highway. Wizja ta obejmuje ścisłą współpracę z każdym z partnerów w połączeniu z ciągłym wykorzystywaniem specjalistycznej wiedzy na temat układów napędowych, jak i doświadczenia rynkowego partnerów, aby wspólnie opracowywać zrównoważone i udane projekty.

FPT Industrial

To marka Grupy IVECO zajmująca się projektowaniem, produkcją i sprzedażą systemów napędowych dla pojazdów On-Road i Off-Road, a także dla zastosowań morskich. Firma zatrudnia ponad 8000 pracowników na całym świecie, posiada dziesięć zakładów produkcyjnych i siedem centrów badawczo-rozwojowych. Sieć sprzedaży FPT Industrial to 73 punkty dealerskie i około 800 centrów serwisowych w prawie 100 krajach.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony