Najważniejsze wiadomości

Narzędzia w warsztacie

Wydarzenia

Wydarzenia rynkowe

6 miesięcy temu  05.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Rupes otwiera nowy zakład produkcyjny

Po 12 miesiącach od rozpoczęcia budowy nowego zakładu - RUPES S.p.A. z dumą ogłasza rozszerzenie swych możliwości produkcyjnych w Ameryce Północnej.

Uroczystości otwarcia nowego zakładu (4 listopad 2021 r., Houston w stanie Teksas) o powierzchni 3.700 metrów kwadratowych to punkt zwrotny w historii rodzinnej firmy założonej w Mediolanie w roku 1947. Rupes staje się jedynym producentem padów polerskich posiadającym fabryki na dwóch kontynentach, co zapewnia większą elastyczność i niewrażliwość na współczesne problemy logistyczne, które nękają tak wiele firm w ostatnim czasie – czytamy w komunikacie firmy.

- Nasza działalność w Houston pokazuje, jak poważnie podchodzimy do naszego zaangażowania w USA, w Kanadzie i na innych rynkach na półkuli zachodniej - mówi Rob Volkert, CEO RUPES USA.

- Produkcja i wysyłka naszych padów polerskich z Houston oznacza, że znacznie zwiększyliśmy naszą zdolność do sprostania wymaganiom naszych klientów, jednocześnie zdejmując część obciążenia z naszych włoskich fabryk. Te już nie muszą produkować dla USA, mogą skupić się na obsłudze pozostałej części globalnej sieci konsumentów RUPES.

Plan krótkoterminowy zakłada, że nowy zakład w Houston będzie obsługiwał wszystkie potrzeby klientów zlokalizowanych w Ameryce Północnej w zakresie materiałów eksploatacyjnych, ale w przyszłości może rozszerzyć swój zakres działalności, aby pomóc w obsłudze innych rynków.

Uroczyście otwarty obiekt to kolejna inwestycja odkąd w Colorado ruszyła w 2016 roku produkcja narzędzi elektrycznych i pneumatycznych. Owe dwa centra produkcyjne mają wzmocnić pozycję marki Rupes w branży systemów polerskich i szlifierskich.

Fot. RUPES S.p.A.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony