Najważniejsze wiadomości

Pojazdy użytkowe

Wydarzenia

Układ hamulcowy

Wydarzenia rynkowe

3 miesiące temu  25.10.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

SENSIFY zadebiutuje na rynku na początku 2024 roku

Pionierski inteligentny układ hamulcowy firmy Brembo zintegrowany ze sztuczną inteligencją zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy.

Firma Brembo przedstawiła dzisiaj SENSIFY™, inteligentny układ hamulcowy, w którym najbardziej zaawansowane oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji zintegrowano z cenionymi na całym świecie elementami hamulcowymi produkowanymi przez firmę.

SENSIFY™ łączy zaciski, tarcze i materiały cierne z oferty Brembo z technologią cyfrową i sztuczną inteligencją, tworząc elastyczną i rewolucyjną platformę obejmującą oprogramowanie, algorytmy prognostyczne i zarządzanie danymi służące do cyfrowego sterowania układem hamulcowym.

Dzięki SENSIFY™ układ jest nie tylko sumą elementów, ale spójnym ekosystemem, w którym sztuczna inteligencja i oprogramowanie odgrywają aktywną rolę. Gromadzenie danych służy poprawie komfortu jazdy i pozwala na ciągłą aktualizację układu.

- Poprzez wprowadzenie SENSIFY™, Brembo rozwija możliwości sterowania układem hamulcowym, oferując nowy sposób na poprawę doświadczenia jazdy i dostosowywanie działania hamulca do stylu jazdy. SENSIFY™ zapewnia kierowcom poczucie pewności, jakiego potrzebują - mówi Daniele Schillaci, Chief Executive Officer Brembo.

-SENSIFY™ w pełni odzwierciedla wizję »przekształcania energii w inspirację« i stanowi kolejny krok naprzód w dążeniu do dostarczania branży motoryzacyjnej nowoczesnych, innowacyjnych, inteligentnych i ekologicznych rozwiązań.

Nazwa SENSIFY™ powstała z połączenia dwóch słów: SENSE, czyli zmysł, dzięki któremu człowiek odbiera bodźce zewnętrzne, i SIMPLIFY, czyli prostota w wykorzystaniu systemu w pojeździe. W ten sposób SENSIFY™ oferuje to, co najważniejsze: przyjemność jazdy i pełne bezpieczeństwo. Układ działa intuicyjnie, reaguje dynamicznie i płynnie, zapewnia wyjątkową kontrolę i działanie, jakiego w danym momencie potrzebuje kierowca. Pomysł wyewoluował z dorobku technicznego i know-how firmy Brembo. System łączy w sobie najlepsze konstrukcje elementów układu hamulcowego ze sztuczną inteligencją i czujnikami, które kontrolują każde z kół. Efektem tego jest bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu, lepsze osiągi i pewność działania, co przekłada się na wyjątkowe wrażenia z jazdy. To także rozwiązanie bardziej ekologiczne. Dzięki zoptymalizowaniu działania układu hamulcowego na każdym z kół oraz poprzez zmniejszenie tarcia pomiędzy klockami i tarczami, została zminimalizowana emisja zanieczyszczeń. Co więcej, SENSIFY™ otwiera nowe możliwości w projektowaniu pojazdów, oferując producentom większą elastyczność i uproszczoną integrację z dowolnym silnikiem elektrycznym lub spalinowym - od samochodów sportowych po miejskie, a także pojazdy użytkowe.

Fot. Brembo

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony