Najważniejsze wiadomości

Warto wiedzieć

Wydarzenia

miesiąc temu  16.05.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Siemens po prawie 170 latach wyprowadza się z Rosji

Siemens poinformował już o swojej reakcji na agresję Rosji w ramach ujawnienia informacji za II kwartał 4 maja. Teraz firma rozpoczęła postępowanie mające na celu likwidację działalności przemysłowej i wszelkiej aktywności na rynku rosyjskim.

Niemiecki Siemens jest obecny, m.in. na rynku kolejowym w Rosji od prawie 170 lat. Już po wybuchu wojny Siemens wstrzymał wszelkie nowe przedsięwzięcia i międzynarodowe dostawy do Rosji i Białorusi. Teraz, w wyniku wojny na Ukrainie całkowicie zamyka się na Rosję.

Kompleksowe sankcje międzynarodowe, jak również obecne i potencjalne środki zaradcze, mają wpływ na działalność biznesową firmy w Rosji, w szczególności na usługi kolejowe i konserwację – czytamy w komunikacie firmy.

- Potępiamy wojnę na Ukrainie i podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu uporządkowanego procesu likwidacji naszej przemysłowej działalności biznesowej w Rosji. Nie była to łatwa decyzja, biorąc pod uwagę nasz obowiązek dbałości o pracowników i długotrwałe relacje z klientami na rynku, na którym działamy od prawie 170 lat – powiedział kilka dni temu Roland Busch, Prezes i Dyrektor Generalny Siemens AG.

- Oceniamy wpływ tej decyzji na naszych pracowników i nadal będziemy ich wspierać w miarę naszych możliwości. Jednocześnie zapewniamy pomoc humanitarną naszym kolegom i mieszkańcom Ukrainy oraz wspieramy społeczność międzynarodową w dążeniu do pokoju.

W komunikacie podano, że firma będzie zarządzać uporządkowanym procesem likwidacji swojej działalności zgodnie z wymogami regulacyjnymi i sankcjami międzynarodowymi.

Odnotujemy, że prócz branży kolejnictwa, firma jest liderem w produkcji stacja do okazjonalnego i ciągłego ładowania, o szerokiej interoperacyjności. Takie stacje ładowania szybkiego marki Siemens dedykowane są nie tylko autobusom elektrycznym, ale także ciężarówkom elektrycznym.

Fot. Siemens AG

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony