Najważniejsze wiadomości

Części i regeneracja

Ogumienie

Sieci warsztatowe

Warto wiedzieć

24 dni temu  09.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Wyniki finansowe LKQ Europe za trzeci kwartał 2021 r.

Wzrost przychodów o 2,7% do 1,53 mld USD i wzrost marży EBITDA do 11,5% w segmencie europejskim – spółka macierzysta LKQ Europe, udostępniła wyniki za trzeci kwartał 2021 roku, które odzwierciedlają świetną kondycję firmy w szeregu kluczowych wskaźników, takich jak łączne przychody, rentowność segmentu i wolne przepływy pieniężne.

LKQ Europe z siedzibą w Zug (Szwajcaria) to spółka zależna LKQ Corporation. Jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, samochodów dostawczych i pojazdów przemysłowych w Europie. Firma zatrudnia około 26 tys. osób. Jej sieć liczby 1 tys. oddziałów, a w 2020 roku odnotowała przychód w wysokości około 5,5 mld USD. Organizacja zaopatruje około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 europejskich krajach. Grupę reprezentują firmy Euro Car Parts, Fource, RHIAG Group, Elit, Auto Kelly, STAHLGRUBER Group, jak również specjalistyczna firma recyklingowa Atracco. LKQ jest również udziałowcem mniejszościowym w spółce Mekonomen.

Duże znaczenie w sukcesie na europejskim rynku ma również szereg zaplanowanych działań ELIT Polska.

- Nasze inicjatywy w zakresie doskonałości operacyjnej nadal przynoszą rekordowe wyniki dla LKQ. W tym kwartale odnotowaliśmy najwyższy w historii spółki wskaźnik zysku na akcję (EPS) i marżę EBITDA segmentu za trzeci kwartał. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z wyników naszego segmentu europejskiego, ponieważ jego marża w trzecim kwartale wynosząca 11,5% jest najwyższa od ponad dziewięciu lat. Wyniki te potwierdzają nasze zaufanie do programu 1 LKQ Europe, strategicznych inicjatyw, które go wspierają, oraz możliwości zespołu odpowiedzialnego za jego wdrażanie - mówi Dominick Zarcone, prezes i dyrektor generalny LKQ Corporation.

Globalne przychody za trzeci kwartał 2021 r. wyniosły 3,3 mld USD, co stanowi wzrost o 8,2% w porównaniu z 3 mld USD w trzecim kwartale 2020 r., odzwierciedlając roczny wpływ pandemii w trzecim kwartale 2020 r. Segment europejski LKQ odnotował wzrost przychodów o 2,7% do 1,53 mld USD w trzecim kwartale 2021 r. w porównaniu do 1,48 mld USD w trzecim kwartale 2020 r.

- Zespół LKQ Europe nadal osiągał pozytywne wyniki mimo wymagającego środowiska, rosnących kosztów łańcucha dostaw i ograniczeń związanych z COVID-19. Cieszy mnie stałe koncentrowanie się pracowników na naszych klientach, co napędza wydajność, a w konsekwencji zwiększa nasze marże operacyjne. Realizacja programu 1 LKQ Europe nadal przynosi zamierzone efekty - mówi Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe.

Fot. LKQ

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony