WYWIADY

WYWIADY

ponad rok temu  25.10.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Branża warsztatowa na Bliskim Wschodzie? Problemy są podobne [WYWIAD]

Mahmut Gazi Bilikozen, dyrektor targów Automechanika Dubai

Strona 1 z 2

Zbliżają się targi Automechanika Dubai (22-24 listopada). Na nasze pytania związane z tym wydarzenim oraz branżą warsztatową na Bliskim Wschodzie odpowiada Mahmut Gazi Bilikozen, dyrektor targów.

Tegoroczne targi w Dubaju to, można powiedzieć, nowe otwarcie. Rynek targowy wraca na dobre i wszyscy z tego się cieszymy. Jak nadzieje wiążecie z tą edycją?

Tak, to było bardzo trudnych kilka lat dla wydarzeń na całym świecie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wracamy. Mieliśmy szczęście, że tutaj, w Zjednoczonych Emiratach Arabaskich wydarzenia powróciły dość szybko i mogliśmy powrócić na targi Automechanika Dubai 2021. Nasze nadzieje na 2022 rok to spotkanie z ponad 1000 wystawców dostarczających produkty ze wszystkich sześciu segmentów produktowych. Z tą ofertą spotkają się goście z ponad 130 krajów. Ponadto spodziewamy się wzrostu liczby odwiedzających targi w stosunku do poprzedniego roku, kiedy targi w Dubaju odwiedziło dokładnie 20574. Mamy wielkie szczęście, że rząd ZEA miał tak skuteczną odpowiedź na pandemię i wspierał powrót wydarzeń na żywo, gdy tylko było bezpiecznie.

Jak przedstawia się tegoroczne show? Ilu będzie wystawców i z jakich krajów?

Automechanika Dubai 2022 to największe międzynarodowe targi dla branży motoryzacyjnego rynku wtórnego na szeroko pojętym Bliskim Wschodzie. Po udanej edycji w 2021 roku, Automechanika Dubai 2022 będzie jeszcze większa - dodano trzy nowe hale wystawowe, a targi obejmują wszystkie główne segmenty branży. Wystawcy zaprezentują pełną gamę produktów i usług dla branży motoryzacyjnego rynku wtórnego, w tym Tires & Batteries; Parts & Components; Electronics & Systems; Repair & Maintenance; Accessories & Customising, i wreszcie Car Wash, Care & Reconditioning.

Dodatkowo, Strefa Innowacji Automechanika Dubai zaprezentuje innowacyjne pomysły, technologie, rozwiązania cyfrowe, pojazdy autonomiczne, stacje ładowania EV i komponenty, które wspierają ciągłe zmiany w branży motoryzacyjnej. Nie ma innych targów w regionie, które obejmują tak szeroki wachlarz sekcji produktowych jak Automechanika Dubai.
W targach weźmie udział ponad 1000 wystawców z prawie 60 krajów. Wystawa będzie obejmować ponad 20 dedykowanych pawilonów krajowych. Po raz pierwszy na Automechanice Dubai 2022 znajdą się pawilony krajowe z Maroka i Indonezji. Czekamy z uwagą na zakres produktów i innowacji, które będą prezentowane z tych krajów. 

Jakie wydarzenia towarzyszące przygotowaliście na listopadowe targi?

Mamy naprawdę mnóstwo artakcji dla gości. Automechanika Academy oferuje uczestnikom możliwość interakcji z branżowcami, wysłuchania ekspertów z branży w ramach wykładów technicznych i dyskusji panelowych. Jest to fantastyczny sposób, aby poznać najnowsze trendy i odkryć nowości. Targi zawierają również Strefę Innowacji - dedykowaną platformę pokazującą najnowsze innowacje produktowe napędzające przyszłość motoryzacyjnego rynku wtórnego.

Powróci również nasze popularne wydarzenie AfriConnections, łączące afrykańskich nabywców z globalnymi dostawcami. Rynek motoryzacyjny w Afryce znacząco się rozwija - import pojazdów rośnie i napędza dynamicznie rozwijający się rynek części zamiennych. AfriConnections zapewnia idealną platformę dla uczestników targów, aby spotkać producentów, dystrybutorów, handlowców i agentów oraz skorzystać z wiedzy ekspertów branżowych na temat rynkowych trendów czy nowych możliwości dla handlu w Afryce.

Profesjonaliści z branży warsztatowej mogą też poszerzyć swoją wiedzę biorąc udział w programach szkoleniowych, warsztatach i prezentacjach na żywo, które pokażą najnowocześniejsze, najnowsze i innowacyjne rozwiązania dla sektora warsztatowego. Dla tych, którzy chcą się zaangażować w praktyczne działania i pochwalić się umijętności, przygotowano liczne konkursy praktyczne, m.in. w sekcji napraw i konserwacji.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest oczywiście rozdanie nagród Automechanika Dubai. Odbywające się 23 listopada wydarzenie w Dubai World Trade Centre, to czas wyróżnień dla ludzi, firm i produktów w całym regionie za ich wydajność, obsługę klienta, zrównoważony rozwój, inicjatywy bezpieczeństwa i osiągnięcia. Widzieliśmy niesamowity odzew na inauguracyjną edycję w zeszłym roku, więc w 2022 roku zwiększyliśmy liczbę kategorii nagród, które reprezentują teraz wszystkie już sektory motoryzacyjnego rynku wtórnego.

Czym jest Automechanika Dubai dla wystawców i odwiedzających, a zwłaszcza tych z Polski?

Według podstawowych założeń, Automechanika Dubai jest platformą dla przemysłu motoryzacyjnego, tworzącą środowisko nawąizywania kontaktów biznesowych. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 20000 odwiedzających ze 130 krajów, a w tym roku przewidywany jest jeszcze wyższy wynik. Wystawcy z Polski, w tym eksperci z MTM, Exacto Holding, czy firmy NOVOL, są integralną częścią Automechanika Dubai od wielu lat. Wiele z nich rozwinęło się w tym czasie wraz z wystawą i ma do zaprezentowania fantastyczne produkty. Jedną z największych zalet targów Automechanika Dubai jest to, że naprawdę gromadzą one właściwych dla branży gości z szerszego regionu Bliskiego Wschodu. Odwiedzający targi mogą mieć dostęp do polskich wystawców. W innych niż targowe warunkach taki dostęp byłby niemożliwy. Ponadto, znaczna liczba odwiedzających targi w ubiegłym roku przyjechała z Polski. Mamy sygnały, że wielu z nich planuje to samo zrobić w 2022 roku.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony