WYWIADY

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

WYWIADY

ponad rok temu  03.04.2019, ~ Administrator   

Menager z DENSO o trendach na rynku wtórnym
Strona 1 z 4

Nigel Cole, Senior Global ITG Manager w korporacji DENSO omawia krótko- i długoterminowe trendy mające wpływ na rynek wtórny.

Nigel Cole ma ponad 30-letnie doświadczenie na rynku wtórnym, a jego obecna rola w DENSO polega na budowaniu relacji z międzynarodowymi grupami handlowymi (ITG) na całym świecie i omawianiu strategii z zagranicznymi firmami grupy DENSO. Tym samym jest osobą, która doskonale wie, jakie zmiany i wyzwania stoją obecnie przed rynkiem wtórnym.

Patrząc w przyszłość

- Po pierwsze, istnieją cztery długoterminowe trendy, które są szeroko dyskutowane: elektryfikacja, łączność, pojazdy autonomiczne i współdzielona  mobilność – zauważa. Tematy te są przedmiotem wielu debat i często omawiane są w branżowych publikacjach i na konferencjach, jednak jak podkreśla Nigel Cole, nie mają one większego wpływu krótkoterminowego. Podczas gdy producenci pojazdów i rządy różnych państw przygotowują się do wprowadzenia zmian, ich efekty nie będą odczuwalne jeszcze przez jakiś czas. Przykładowo, rząd Wielkiej Brytanii planuje, że do 2040 roku wszystkie nowe samochody przeznaczone do sprzedaży będą pojazdami o zerowej emisji. Francja wyznaczyła sobie ten sam cel, podczas gdy w Holandii i Niemczech termin wyznaczono na 2030 rok.

„W tym kontekście warto obserwować Norwegię”, podpowiada Cole. Zgodnie z norweskimi informacjami o ruchu drogowym, spośród 147 929 nowych samochodów osobowych zarejestrowanych w 2018 roku, 31,2% stanowiły pojazdy w pełni elektryczne. Uwzględniając wszystkie pojazdy typu plug-in, otrzymujemy 49,1% rynku. Mimo że pojazdy elektryczne nadal stanowią jedynie niewielką część norweskiego parku samochodowego, kraj ten w szybkim tempie przyswaja elektryfikację pojazdów i, jak twierdzi Cole, „właśnie tam będą widoczne pierwsze efekty tego procesu na rynku wtórnym”.

Konsolidacja na rynku wtórnym

Koncentrując się na zmianach, które są widoczne na dzisiejszym rynku wtórnym i które mają potencjał zmiany jego podstawowej struktury, Cole zwraca uwagę na przyspieszenie konsolidacji branży, która stała się widoczna w ciągu ostatnich kilku lat.

„Początkiem tego procesu był zakup TRW przez ZF – później widzieliśmy wiele innych transakcji tego typu. Wielkie marki będą się stawały coraz mocniejsze”. Korporacja DENSO nie przeprowadziła żadnych większych przejęć, ale skupiła się na mniejszych specjalistycznych firmach. Cole jest przekonany, że DENSO pozostanie wpływowym graczem ze względu na swoje doświadczenie i pozycję eksperta w zakresie technologii OE, w wyniku czego DENSO będzie się rozwijało także na niezależnym rynku części zamiennych.
Tagi: Denso,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony