nie przegap

Paliwa i oleje

Warto wiedzieć

Wydarzenia rynkowe

24 dni temu  09.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Castrol i Williams Advanced Engineering

Obie firmy ogłaszają strategiczną współpracę na okres pięciu lat w celu opracowywania płynów do pojazdów elektrycznych.

Castrol zawarł pięcioletnie partnerstwo techniczne z Williams Advanced Engineering (WAE) w celu wspólnego rozwoju wysokowydajnych płynów do pojazdów elektrycznych. W ramach umowy Castrol stanie się oficjalnym dostawcą płynów chłodzących dla rozwijanych programów elektryfikacji WAE i sportów motorowych, takich jak Formuła E, Extreme E, ETCR i LMdH.

Castrol będzie opracowywać i dostarczać płyny chłodzące do pojazdów elektrycznych, dostosowane do wysokowydajnych akumulatorów Williams Advanced Engineering (WAE) od maja 2022 roku. Podczas gdy partnerstwo początkowo skupi się na działalności Williams Advanced Engineering w zakresie sportów motorowych, obie firmy będą dążyć do opracowania pełnej gamy płynów do pojazdów elektrycznych dla szerszych projektów elektryfikacji obejmujących sektory lotniczy i morski. Ponieważ wiele form mobilności podlega obecnie elektryfikacji, potrzeba opracowania zaawansowanych systemów chłodzenia akumulatorów, które będą działać niezawodnie i wydajnie, ma zasadnicze znaczenie.

Partnerstwo umożliwi Williams Advanced Engineering dostęp do pełnej gamy produktów Castrol ON, w tym olejów przekładniowych, płynów chłodzących i smarów do pojazdów elektrycznych. Dzięki temu zespoły techniczne WAE będą miały dostęp do najnowszych osiągnięć w dziedzinie płynów do systemów chłodzenia akumulatorów, w tym technologii chłodzenia zanurzeniowego. Zbadane zostaną również koncepcje mające na celu poprawę wydajności drugiego okresu użytkowania oraz obiegu zamkniętego baterii i olejów.

Oleje przekładniowe, płyny chodzące i smary Castrol ON do samochodów elektrycznych mają na celu przybliżenie przemysłu do osiągnięcia kluczowych punktów zwrotnych w popularyzacji pojazdów elektrycznych, aby pozwolić na zwiększenie zasięgu oraz zapewnienie szybszego ładowania i dłuższej żywotności. Poprzez wspólną identyfikację, specyfikację i rozwój zaawansowanych płynów chłodzących do pojazdów elektrycznych do konkretnych zastosowań, Castrol i Williams Advanced Engineering chcą stworzyć wiodące w branży produkty, zoptymalizowane z myślą o danym zastosowaniu.

Fot. Castrol

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony