nie przegap

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Inne

Części eksploatacyjne

8 miesięcy temu  19.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Grupa Sanok Rubber podsumowuje trzy kwartały 2021 roku

Grupa Sanok Rubber Company weszła w rok 2021 po okresie „pokoleniowej” zmiany kontraktów motoryzacyjnych i uruchomieniu produkcji zaawansowanych wyrobów dla zupełnie nowych modeli samochodów.

W najnowszym raporcie producent wyrobów gumowych uznaje trzeci kwartał br. za bardzo dobry, szczególnie na tle narastającej od drugiego kwartału presji kosztowej i braku stabilności w jednym z istotnych segmentów sprzedaży (branża motoryzacyjna z brakami komponentów). Kontynuowane były również procesy optymalizacyjne, a do użytku oddana została nowa hala produkcyjno-magazynowa w Sanoku, znacząco zwiększająca możliwości rozwojowe Spółki.

Notowany na GPW globalny wytwórca elementów gumowych i gumowo-metalowych ma za sobą udane trzy kwartały 2021 roku. Grupa Sanok Rubber Company zanotowała w okresie styczeń-wrzesień 2021 roku prawie 884 mln zł przychodów (+25% rdr), co pomimo presji otoczenia biznesowego pozwoliło na wypracowanie 49,2 mln zł zysku operacyjnego (+52% rdr) i zwiększenie rentowności na tym poziomie o 1 pkt proc., do 5,6%. Z kolei na poziomie EBITDA marża zbliżyła utrzymała się blisko 11%, co przełożyło się na ponad 96 mln zł wyniku EBITDA (+22% rdr) i 36,8 mln zł zysku netto (+19% rdr). W samym trzecim kwartale br. Grupa Sanok Rubber zanotowała wzrost przychodów o 5% rdr, do 297,7 mln zł, jednak – m.in. przez efekt wysokiej bazy - w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku zyski spadły w tempie dwucyfrowym.

Fot. Grupa Sanok Rubber Company

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony