nie przegap

Części i regeneracja

Marketing w warsztacie

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  20.12.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Kierowca KYB EKS JC wygrywa mistrzostwa WRX!

Tytuł Mistrza Świata Rallycross 2021 zdobył kierowca KYB EKS JC Johan Kristoffersson podczas ostatniego, śnieżnego weekendu wyścigów na torze Nürburgring w Niemczech.

Szwedzki kierowca Kristoffersson rozpoczął ostatni weekend zmagań w Rallycrossie zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z 17 punktami straty do lidera. W dominującym pierwszym dniu zmniejszył stratę do 4 punktów. W drugim dniu sukcesywnie zmniejszał dystans i wysuwał się na prowadzenie, co oznaczało, że musiał tylko ukończyć finał drugiego dnia przed swoim głównym rywalem, i tak się właśnie stało.

Pod koniec ostatniego wyścigu dwóch najlepszych kierowców zrównało się punktami. Kristoffersson zdobył mistrzostwo dzięki temu, że miał na koncie więcej zwycięstw w wyścigach – w sezonie, w którym KYB EKS JC musiał stawić czoła wielu wyzwaniom związanym z karami czy problemami z samochodem. Po 1/3 rozegranych wyścigów w sezonie Kristoffersson tracił do lidera aż 28 punktów.

Kristoffersson jest dotychczas najbardziej utytułowanym kierowcą WRX. To były jego czwarte Mistrzostwa Świata RX i pierwszy sezon w KYB EKS JC. Ugruntowuje to jego pozycję jako najbardziej utytułowanego kierowcy w historii tego sportu. Komentując swoje zwycięstwo, powiedział: „Czwarte złoto w mistrzostwach! To jest absolutnie niesamowite. Cóż za osiągnięcie dla wszystkich członków zespołu, naprawdę ciężko pracowali w tym roku i nieustannie wierzyli, że mamy szansę zdobyć tytuł i najważniejsze, że nie poddaliśmy się!”.

Gratulacje dla Kristofferssona i wielkie uznanie dla jego kolegi z zespołu Enzo Ide, który przez weekend odegrał bardzo ważną rolę, kończąc swoje pierwsze w historii pełne mistrzostwa WRX na 6 miejscu. Na uznanie zasługuje również cały zespół inżynierów, mechaników i personelu pomocniczego, na których można było zawsze liczyć. To ostatni rok, w którym samochody WRX będą jeździć na tradycyjnych silnikach spalinowych, ponieważ od przyszłego sezonu będą startowały jako auta elektryczne.

Wszystkie samochody wyścigowe KYB EKS JC Audi S1 Quattro wyposażone są w amortyzatory KYB oraz dostarczany przez KYB elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (EPS). Więcej informacji na temat zaangażowania KYB w sporty motorowe można znaleźć na stronie www.kybsport.com oraz w mediach społecznościowych KYB Europe.

Fot. KYB

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony