nie przegap

Nowości produktowe

ponad rok temu  22.08.2022, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

LiBa Rescue dla ratowania pojazdów elektrycznych

Dzięki niewielkiej masie LiBa®Rescue może być używany przez jedną osobę. W pojedynkę można zabezpieczyć pojazd elektryczny, jeśli układ chłodzenia jest uszkodzony i reakcja akumulatora może trwać kilka dni.

W przypadku uszkodzenia ogniwa zespołu akumulatorów istnieje ryzyko wystąpienia tzw. ucieczki termicznej. To, czy dojdzie do ucieczki termicznej, zależy od wielu czynników, takich jak konstrukcja akumulatora, chemia ogniw i stan naładowania akumulatora, a także od temperatury otoczenia czy układu chłodzenia.

Podczas serwisowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych należy zachować szczególne środki ostrożności. A zwłaszcza na drodze, gdy pojazd taki ulegnie uszkodzeniu i nie jest możliwa wiarygodna ocena zagrożenia.

Odzyskiwanie, gdy postawić przeszkodę dla ucieczki termicznej

Chociaż system odzyskiwania LiBa®Rescue sprowadza się do opakowania uszkodzonego pojazdu, więc nie jest w stanie zapobiec reakcjom chemicznym w samym akumulatorze, to poprzez ograniczenie dopływu tlenu, utrudnia gorącemu akumulatorowi podpalenie innych łatwopalnych substancji w pojeździe, co pozwala zapobiec całkowitemu zniszczeniu pojazdu. Przyda się pomocy drogowej jako środek zapobiegawczy. Nim uszkodzony pojazd przyjdzie nam przetransportować, warto użyć systemu odzyskiwania LiBa®Rescue. Ten jest dostępny w różnych rozmiarach i różnych opcjach pakowania.

Ten innowacyjny „system odzyskiwania” dla pojazdów elektrycznych jest odporny na temperaturę do 1500 °C i działa podobnie jak koc gaśniczy. Ma stanowić wsparcie nie tylko podczas akcji ratowniczych. Warstwy zabezpieczające przed przecięciem i bariera zapobiegająca wyciekaniu płynów samochodowych to jedno. Jest też specjalna warstwa wewnętrzna, które chroni lakier pojazdu przed… zarysowaniem. A wszystko bez potrzeby użycia dodatkowego sprzętu - także w trudnym terenie, na parkingach podziemnych lub w tunelach.

Rozwiązanie niemieckiej firmy GelKoh GmbH nominowano w jednej z kategorii aftermarketowej dla warsztatów w ramach konkursu Innovation Awards 2022, którego rozstrzygnięcie nastąpi 13 września na targach Automechanika Frankfurt. Wspomnijmy, że jury tegorocznego konkursu nominowało 35 propozycji ze 133 zgłoszeń najbardziej zasługujących na miano innowacyjnych. Zgłoszone produkty były oceniane na podstawie następujących kryteriów: stopnia innowacyjności i doskonałości rozwiązania, efektywności kosztowej, funkcjonalności i przyjazności dla użytkownika. Oceniano też potencjał rynkowy, tj. znaczenie propozycji dla rynku wtórnego. A także wkład w zrównoważony rozwój.

Fot. GelKoh GmbH

GALERIA ZDJĘĆ

LiBa Rescue dla ratowania pojazdów elektrycznych
LiBa Rescue dla ratowania pojazdów elektrycznych

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony