nie przegap

Marketing w warsztacie

6 miesięcy temu  27.12.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Najczęściej wyszukiwane marki samochodów

W szóstej corocznej edycji portalu Compare the Market użytkownicy Google dostarczyli informacji o najczęściej wyszukiwanych markach samochodów. Zestawienie obejmuje internautów ze 155 krajów.

Toyota dominowała w Afryce Środkowej i Południowej, Azji Zachodniej i Południowo-Wschodniej, Oceanii oraz na obszarach Ameryki Południowej. Tesla była popularna w USA i niektórych częściach Europy. BMW było marką wyszukiwaną w zasobach Google w Europie i numerem jeden w Chinach, ale to Toyota okazała się najczęściej wyszukiwaną marką motoryzacyjną na świecie w wyszukiwarce Google w 2023 roku (raport jest dostępny na stronie: https://www.comparethemarket.com.au/car-insurance/features/most-searched-car-brands-2023/).

W tegorocznym rankingu przeprowadzonym przez portal CompareTheMarket.com.au, Toyota po raz piąty w ciągu ostatnich sześciu edycji badania zajęła pozycję lidera. Od początku bieżącego roku Toyota była tematem prawie połowy (41,3%) wszystkich wyszukiwań marek samochodowych w przeglądarce Google na świecie.

Ranking opiera się na danych Google Trends zebranych ze 155 krajów - w 64 z nich Toyota była najczęściej wyszukiwaną marką. O popularności Toyoty świadczy przewaga nad konkurentami - druga marka w zestawieniu cieszyła się największym zainteresowaniem w przeglądarce Google na 29 rynkach.

Skąd tak silna pozycja?

Za ogromnym zainteresowaniem samochodami marki Toyota stoi zdywersyfikowana gama modelowa dostosowana do potrzeb różnych klientów, wysoka jakość, bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji. Toyota jako największy producent samochodów na świecie, sprzedający rocznie średnio około 10 milionów aut w ponad 170 krajach, zajmuje miejsce lidera rynku motoryzacyjnego. Samochody Toyoty regularnie osiągają wysokie noty w rankingach niezawodności takich jak Consumer Reports i zdobywają nagrody w prestiżowych plebiscytach.

Silną pozycję buduje także konsekwentny rozwój zelektryfikowanych samochodów oraz rozwój nisko- i bezemisyjnych napędów. Toyota jest w ścisłej czołówce najbardziej innowacyjnych firm motoryzacyjnych, a wszystkie te działania przekładają się na lepszą sprzedaż z roku na rok oraz przyspieszanie tempa dekarbonizacji. Na pozycję marki wpływ mają także wielkie sukcesy w globalnym motorsporcie takie jak zwycięstwa w cyklach WRC, WEC, W2RC oraz w Rajdzie Dakar.

Fot. Compare the Market

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony