nie przegap

Wydarzenia

Marketing w warsztacie

3 miesiące temu  23.03.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Projekt Talents4AA dla rynku wtórnego

Po dwóch latach prac i wymiany doświadczeń, stowarzyszenie zawodowe Talents4AA zostało oficjalnie zarejestrowane w Paryżu. Cel? Przyciągnąć i zatrzymać utalentowanych ludzi w każdym wieku w jednym z najbardziej atrakcyjnych sektorów rynku wtórnego branży motoryzacyjnej.

Założyciele stowarzyszenie stowarzyszenia wychodzą z założenia, że Automotive Aftermarket to fascynujący sektor o wielu twarzach, oferujący ogromny możliwości kariery na wszystkich szczeblach - od warsztatu po najwyższe stanowiska kierownicze.

Jednak wszyscy uczestnicy - od producentów części, przez dystrybutorów, po warsztaty - stoją przed tym samym wyzwaniem: aby sektor ten stał się powszechnie rozpoznawalny oraz aby przyciągnąć i zatrzymać talenty. Jak jednak potwierdzają badania, motoryzacyjny rynek wtórny jest najczęściej nieznany młodym ludziom i co więcej, nie jest uważany za wystarczająco atrakcyjny.

Aby sprostać temu wyzwaniu, międzynarodowe firmy – m.in. dystrybutorzy i producenci części zamiennych, postanowiły w styczniu 2020 r. rozpocząć wspólną inicjatywę pod nazwą Talents4AA. Ta w marcu 2022 r. przyjęło formę prawną zarejestrowanego stowarzyszenia, w którym 11 partnerów założycieli połączyło siły, aby sprawić, że motoryzacyjny rynek wtórny będzie pożądanym wyborem dla wszystkich utalentowanych ludzi – bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie.

11 partnerów założycieli

Stowarzyszenie zawodowe Talents4AA tworzą producenci części (BorgWarner, Bosch, Nissens, Schaeffler, TMD Friction i ZF), międzynarodowe grupy handlowe ( Global One Automotive, Nexus Automotive International oraz Temot International), a też federacje niezależnych hurtowników i sprzedawców detalicznych samochodowych z Europy (m.in. FIGIEFA). Partnerem w dziedzinie innowacji jest Mobilion - fundusz, który inwestuje w inteligentną mobilność.

Do stowarzyszenia dołączyły także: Automechanika, wiodąca międzynarodowa platforma dla motoryzacyjnego rynku wtórnego, Dinex, wiodący dostawca komponentów emisji spalin i układów wydechowych dla przemysłu ciężkiego, Szwedzkie Stowarzyszenie Dystrybutorów (Sveriges Bildelsgrossisters Förening, SBF). Więcej informacji na witrynie: talents4aa.com.

Talents4AA będzie również aktywnie obecny na targach Automechanika we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 13-17 września 2022 r.

Fot. Talents4AA

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony