nie przegap

Układ hamulcowy

Akademia Techniczna

ponad rok temu  31.08.2022, ~ Michał Żak,   Czas czytania 2 minuty

Szkolenie z hamulców w ciężarówkach

Typowe usterki układów hamulcowych w pojazdach ciężarowych w kontekście materiałów ciernych – to tematyka szkolenia online Textar.

Bezpłatny webinar zaplanowany jest na środę, 7 września. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 60 minut. W trakcie zaprezentowane zostaną przykłady warsztatowe związane z niewłaściwym doborem i montażem. Przewidziano także czas na sesję pytań i odpowiedzi. Aby wziąć udział szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Textar.

Textar to jedna z najbardziej znanych na świecie marek okładzin hamulcowych do samochodów użytkowych, a także wiodący dostawca klocków i szczęk na montaż fabryczny oraz aftermarket. Aż 70% wszystkich pojazdów użytkowych w Europie jest fabrycznie wyposażonych w okładziny hamulcowe Textar. Z kolei specjaliści techniczni Textar praktyczną wiedzą wynikającą ze współpracy z producentami ciężarówek systematycznie dzielą się z mechanikami.

- Jednym z częstszych problemów spotykanych w układach hamulcowych jest przegrzanie klocka hamulcowego, czego efektem może być przyspieszone zużycie tego elementu. Przyczyny przegrzania mogą być różne, np. gwałtowne lub częste hamowanie z wysokich prędkości bądź brak swobody ruchu klocka w prowadnicach zacisku hamulcowego. Dlatego tak ważny jest poprawny serwis hamulców oraz właściwy montaż materiałów ciernych. W szczególności w samochodach ciężarowych, w których droga hamowania jest o wiele dłuższa niż w przypadku samochodów osobowych - mówi Wojciech Sokołowski, trener techniczny TMD Friction, właściciela marki Textar.

Osoby, które wezmą udział we wrześniowym webinarze dotyczącym typowych usterek układów hamulcowych w kontekście materiałów ciernych oraz innych tegorocznych szkoleniach technicznych Textar poświęconych pojazdom ciężarowym, otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobycie fachowej wiedzy na temat układów hamulcowych.

Fot. Textar

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony