nie przegap

Pojazdy użytkowe

Inne

Wydarzenia

Wydarzenia rynkowe

20 dni temu  13.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Webasto świętuje swoje 20. urodziny w Chinach

W 2001 r. Webasto otworzyło swój pierwszy oddział w Szanghaju. Dziś firma jest reprezentowana we wszystkich ośrodkach przemysłu motoryzacyjnego na terenie całego kraju, a Chiny są od lat największym rynkiem zbytu dla Webasto.

Pracownicy firmy w Chinach, jej klienci, a też przedstawiciele władz uczcili jubileusz imprezą hybrydową (12 listopada 2021 r. w Szanghaju). W wydarzeniu wzięło udział ok. 3 000 współpracowników i zaproszonych gości.

- Bez naszego rozwoju w Chinach, Grupa Webasto nie byłaby w tym miejscu, w którym jest obecnie. Pozytywny rozwój popytu na nasze produkty sprawił, że Chiny są obecnie naszym największym rynkiem zbytu. Nasz sukces w regionie pozwolił nam na masowe inwestycje w nowe technologie i dalszy rozwój naszych pracowników na całym świecie, aby konsekwentnie dostosowywać Webasto do mobilności jutra – powiedział podczas uroczystości Holger Engelmann CEO Webasto.

Podczas przemówienia podkreślił, że w 2020 r. udział Chin w obrotach Grupy wynosił około 40 procent.

Webasto w Chinach

Dzięki własnej produkcji, lokalnym dostawcom i dobrej sieci kontaktów branżowych, Webasto szybko zdobyło pozycję w Chinach jako dostawca systemów dachowych. Po umiarkowanym rozwoju działalności w pierwszych kilku latach, firma skorzystała z szybkiego wzrostu chińskiego rynku pojazdów i rosnącego zainteresowania otwieranymi dachami samochodowymi.

W międzyczasie firmie udało się również wejść na rynek mobilności elektrycznej w Chinach z grzejnikami wysokiego napięcia, rozwiązaniami do ładowania i systemami baterii - innymi słowy, z kompletną nową gamą produktów. Oprócz siedziby głównej w Szanghaju, Webasto posiada dziesięć oddziałów, w których produkowane są pojazdy w Chinach i zatrudnia łącznie około 2700 osób w administracji, rozwoju i produkcji. W 2020 r. firma wyprodukowała 6,6 mln dachów w Chinach i łącznie 10,2 mln na całym świecie.

Fot. Webasto

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony