nie przegap

Inne

Wydarzenia

9 miesięcy temu  12.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Zrównoważony rozwój w sztuce współczesnej

Lennhart Lahuis (ur. w 1986 r. w Holandii) jest zwycięzcą drugiej edycji FPT for Sustainable Art Award, projektu organizowanego przez FPT Industrial - wiodącą firmę w sektorze silników przemysłowych i markę CNH Industrial Group.

Artysta, zgłoszony przez galerię Dürst Britt & Mayhew, otrzymał nagrodę za pracę pt. „WHEN IS IT THAT WE FEELEL THE CHANGE IN THE AIR?” z rąk międzynarodowego jury, w skład którego weszli: Diana Campbell Betancourt - dyrektor artystyczny Samdani Art Foundation; Krist Gruijthuijsen - dyrektor, KW Berlin Institute for Contemporary Art; Antje-Britt Mählmann - dyrektor, Kunsthalle St. Annen.

- Instalacja Lennarta Lahuisa jest przejmującym przykładem tego, jak kontekst i materialność przejawiają się w wielowarstwowym procesie tego, co uważa się za zrównoważone – czytamy w komunikacie jury.

- Holenderski artysta poprzez ekspozycję produktów przemysłowych ujawnia system, w którym słowa wyparowują przez wodę.

Nagroda FPT for Sustainable Art została przyznana wspólnie z firmą Artissima, a jej celem było przekazanie przez FPT Industrial zaangażowania firmy, nawet w kontekście pozornie odległym od przemysłowego, oraz dotarcie do publiczności, która coraz bardziej zwraca uwagę na te kwestie. Zrównoważony rozwój jako siła napędowa transformacji materiałów oraz procesów twórczych i przemysłowych - nagroda ma na celu wyróżnienie artysty, którego badania i prace są wynikiem pozytywnego i zrównoważonego łańcucha produkcji koncepcyjnej.

Nagroda FPT for Sustainable Art Award jest najnowszym krokiem na ścieżce, którą firma rozpoczęła w 2019 r. i w ramach której została Głównym Sponsorem Pawilonu Włoskiego na Biennale Sztuki w Wenecji.

Fot. FPT Industrial

GALERIA ZDJĘĆ

Zrównoważony rozwój w sztuce współczesnej

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony