temat miesiąca

Patenty w warsztacie

ponad rok temu  05.05.2017, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Nowe zabezpieczenia motocyklowe pewag na rynku

Znany i ceniony producent łańcuchów śniegowych, firma pewag, proponuje ciekawe zastosowanie dla swoich produktów w okresie wiosennym i letnim. Supermocne łańcuchy VKK 12mm - wykorzystywane do budowy łańcuchów śniegowych na koła ogromnych maszyn górniczych - mogą posłużyć jako zabezpieczenia antykradzieżowe.

Mówi się, że łańcuch jest tak mocny, jak mocne jest jego najsłabsze ogniwo. Wspomniany łańcuch, jak zapewnia producent, takich ogniw nie ma. 

- Nie jesteśmy w branży zabezpieczeń, ale od dekad produkujemy jedne z najtwardszych (jeśli nie najtwardsze?) łańcuchy na świecie. Nie produkujemy kłódek, ale wybraliśmy solidnego dostawcę, którego kłódki znakomicie współpracują z naszymi grubymi, 12mm łańcuchami. Łańcuchy dostarczamy w otulinie tekstylnej z logo "pewag". Nie przepłacaj za "markowe" zabezpieczenia! - zachęcają do skorzystania z oferty przedstawiciele firmy.

Przy okazji warto bliżej poznać technologie produkcji supermocnych łańcuchów.

W szerokiej ofercie firmy pewag są różne produkty, stworzone w oparciu o tzw łańcuch ogniwowy. Łańcuch ogniwowy - czy taki łańcuch, którego ogniwa wykonane są z zaginanego drutu poddawanego następnie procesowi zgrzewania. Tak w bardzo dużym skrócie wygląda produkcja łańcucha ogniwowego. Ale finalny produkt to nie tylko pozgrzewane ogniwa połączone ze sobą w łańcuch.

To również - a może przede wszystkim - obróbka cieplna łańcucha. To różni wysokiej jakości łańcuchy pewag od innych łańcuchów na rynku. To dzięki wysublimowanej obróbce cieplnej - w zależności od przeznaczenia - łańcuch może stać się abo bardziej elastyczny albo bardziej utwardzony. W niektórych aplikacjach (np. zawiesia i odciągi łańcuchowe) łańcuch musi charakteryzować się dużą elastycznością (musi dać się rozciągnąć o co najmniej 20% przed zerwaniem). W innych aplikacjach to powierzchniowe utwardzenie robi różnicę. Dzięki niemu łańcuch ściera się w spowolnionym, przewidzianym dla danego zastosowania - trybie (np. łańcuchy ochronne oraz łańcuchy śniegowe).

Łańcuch pewag VKK 12mm to łańcuch standardowo wykorzystywany do budowy łańcuchów śniegowych na koła maszyn odśnieżających (np. dużych traktorów). Jego 12mm ogniwa muszą poddawać się naciskom jednostkowym rzędu kilku, czy nawet kilkunastu ton wagi pojazdu. Z drugiej strony łańcuch musi być odporny na przedwczesne zużywanie się będąc poddawanym ciągłemu procesowi ścierania pod kołami. Łańcuch pewag VKK 12mm jest więc w fazie produkcji powierzchniowo utwardzany by spowolnić ten - niekorzystny dla łańcuchów śniegowych - proces.

Więcej informacji o łańcucach śniegowych oraz ich wykorzystaniu w innych porach roku - www.pewag.pl.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony