TARGI

Ogumienie

Opony

Warto wiedzieć

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

ponad rok temu  27.02.2019, ~ Administrator   

Miejsce: Szanghaj

Data rozpoczęcia: 19.08.2019

Data zakończenia: 21.08.2019

Przed nami kolejna edycja CITEXPO

Fot. Mirosław Giecewicz

Chiński aftermarket będzie rósł w najbliższych latach nawet sześciokrotnie szybciej niż w Ameryce Północnej czy Europie. Tym rynkiem na pewno warto się zainteresować, a dobrą okazją będzie 17. edycja targów branży oponiarskiej CITEXPO. Targi China International Tire Expo odbędą się w dniach 19-21 sierpnia 2019 r. w Szanghaju.

Na 35 tysiącach metrów kwadratowych wystawi się 300 firm. Z ich ofertą zapozna się 12 tysięcy gości. – Około 50% naszych gości pochodzi z ponad 110 krajów, więc wystawcy mogą oferować swoje produkty nie tylko na największy rynek motoryzacyjny na świecie, jakim są Chiny, ale również prawie każdy inny kraj na świecie. Interesujące są zwłaszcza wschodzące rynki Azji Środkowej, Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki – mówi Sam Lai, kierownik marketingu CITEXPO.

Potężny rynek chiński

Organizatorzy podają statystyki, które pokazują jak potężnym rynkiem zbytu dla producentów opon i felg z całego świata mogą być Chiny. W 2017 r. w Chinach sprzedano 28,88 mln nowych pojazdów (dla porównania w USA sprzedano 17,25 mln). Sprzedaż nowych pojazdów w Chinach (o łącznej wartości 97 milionów euro) stanowi prawie 30% globalnej sprzedaży. Średni wiek samochodu w Chinach wynosi dziś mniej niż 4,5 roku. Analitycy, których cytują organizatorzy CITEXPO, zakładają, że rynek wtórny w Chinach będzie się rozwijał w nadchodzących latach bardzo mocno – o 8,1% rocznie (dla porównania – w Ameryce Północnej o 1,3%, a w Europie o 1,5%).

Tym, co wyróżnia targi CITEXPO jest fakt, że połowa odwiedzających to goście zza granicy, dzięki czemu targi te zaliczają się do najbardziej umiędzynarodowionych wydarzeń branży oponiarskiej na świecie. Na targi przyjeżdżają też klienci ze wszystkich 33 prowincji w Chinach, co jest bardzo ważne dla wystawców. W jednym miejscu mają możliwość spotkań z przedsiębiorcami z całego kraju. – Każdego roku gościmy na targach nowe marki, których nie można spotkań na żadnym innym wydarzeniu na świecie – podkreślają organizatorzy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.citexpo.com.cn

Nasza relacja filmowa z ubiegłego roku:

Tagi: CITEXPO,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony