Nowości produktowe

Części eksploatacyjne

ponad rok temu  06.12.2022, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Innowacyjny moduł olejowy dla Mercedes-Benz Truck

Nowoczesna technologia filtracji oleju firmy UFI Filters powstała dla jednego z najpopularniejszych silników do samochodów ciężarowych. To integracja wielu funkcji w jednym systemie UFI, praktyczna budowa modułowa, zaawansowane zarządzanie układem smarowania i wkład filtra z hydrofobowym medium, co oznacz wydłużony okres eksploatacji do 150 tys. km.

UFI Filters, lider w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego, wprowadza na pierwszy montaż innowacyjny moduł olejowy do najnowszych silników Grupy Daimler Truck AG, stosowanych w samochodach marki Mercedes-Benz Truck.

Innowacyjność modułu UFI Filters do Heavy Duty Engine Platform OM471 polega na integracji kilku elementów, takich jak dwustopniowy zawór termostatyczny, zawór regulacji ciśnienia, zawór obejściowy i czujnik temperatury. Umożliwia to zaawansowane zarządzanie objętością oleju w układzie, nawet w przypadku olejów o niskiej lepkości. Dzięki temu zostaje zmniejszone tarcie wewnątrz silnika, co wpływa na lepsze osiągi i redukcję zużycia paliwa, a także na znaczne ograniczenie emisji zanieczyszczeń.

Kolejnym, nowym rozwiązaniem technologicznym, zastosowanym w systemie UFI, jest wydajne zarządzanie ciepłem, dzięki dwustopniowemu zaworowi termostatycznemu, zaprojektowanemu przez UFI, który zapobiega skokom temperatury. W zależności od temperatury oleju i fazy pracy silnika (fazy jazdy lub fazy rozgrzewania), dwustopniowy zawór termostatyczny odpowiednio steruje objętością oleju w układzie.

Wkład filtra z medium FormulaUFI.Cell

Wkład filtra wytwarzany poprzez zgrzewanie na podczerwień (bez użycia kleju), jest produkowany z wykorzystaniem hydrofobowego medium FormulaUFI.Cell. Dzięki temu filtr zachowuje swoje właściwości nawet wtedy, gdy w oleju znajduje się woda, co pozwala utrzymać wysoki standard filtracji przez długi czas. W porównaniu z filtrami wkręcanymi, wymiana tylko tego elementu zmniejsza ilość odpadów metalowych. Podobnie opatentowany zaczep umożliwia bezpieczne i czyste czynności serwisowe. Lepsze zarządzanie układem smarowania i charakterystyka medium filtracyjnego zapewniają wysoką niezawodność filtra, a także wydłużone okresy eksploatacji do 150 tys. km. Ponadto, dzięki swojej konstrukcji, układ ma wysoką odporność na ciśnienie do 12 barów, jakie występuje w silnikach samochodów ciężarowych.

Inżynierowie UFI Filters, we współpracy z niemieckim producentem, zadbali o wszystkie elementy systemu. Wkład filtra nie tylko chroni komponenty silnika, ale zapewnia również wysoką moc, poprzez obniżenie spadków ciśnienia w układzie, nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

System UFI Filters ma również praktyczną budowę modułową, co umożliwia montaż różnych typów pomp wodnych, sterowanych zarówno elektrycznie, jak i mechanicznie. Dzięki temu może być on dopasowany do zastosowań w wielu modelach samochodów ciężarowych.

- Produkt ten jest jednym z najlepszych przykładów synergii pomiędzy UFI Filters a producentami części na pierwszy montaż w ramach projektowania i tworzenia innowacyjnych rozwiązań do najbardziej wymagających silników, takich jak w samochodach ciężarowych. Jesteśmy dumni z tego partnerstwa, bardzo ważnego dla naszej Grupy, ponieważ dotyczy ono jednego z najczęściej sprzedawanych silników na europejskim rynku - powiedział Rinaldo Facchini, CEO Grupy UFI Filters.

Fot. UFI Filters

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony