ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Nowości produktowe

Nowości produktowe

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

6 miesięcy temu  20.03.2019, ~ Administrator   

Kolejne halogeny od Philips

Ponad stuletnie doświadczenie Philips w oświetleniu pojazdów procentuje kolejnymi konstrukcjami żarówek halogenowych. Ofertę marki wzbogaciły w ostatnim czasie X-tremeVision G-Force.

Historia żarówki halogenowej toczy się niemal równolegle z rozwojem motoryzacji. Pomimo upływu stu lat to wciąż bardzo popularne rozwiązanie stosowane w jednośladach, samochodach osobowych czy pojazdach ciężarowych i autobusach. Mimo to, producenci nie zaprzestali dalszych prac nad doskonaleniem ich konstrukcji. Celem jest zapewnienie jak najlepszej widoczności z pozycji kierowcy, jak i możliwości szybszego dostrzeżenia pojazdu przez pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Philips aktywnie angażuje się w rozwój oświetlenia pojazdów. W latach 90. ubiegłego wieku przyczyniliśmy się do wdrożenia do seryjnej produkcji nowego, bardzo wydajnego źródła, jakim są lampy ksenonowe” - mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips - „Dziś rozwijamy kolejne technologie, jak retrofity, które powstały na bazie diod LED. Być może już wkrótce zastąpią one tradycyjne żarówki halogenowe, ale zanim to nastąpi niezmiennie ulepszamy nasze dotychczasowe rozwiązania.

Żarówki Philips X-tremeVision G-Force (H1, H4 i H7) cechują się mocniejszą konstrukcją żarnika i bańki wykonanej z wysokiej jakości szkła kwarcowego. Dzięki temu wnętrze można było wypełnić gazem pod podciśnieniem aż 13 barów. Sama mieszanka została zmodyfikowana pod kątem zapewnienia większej efektywności.

Uzyskane światło o temperaturze barwowej 3500 K (powszechnie stosowany standard to 3100 K) zbliżone jest do dziennego, przez co pozostaje neutralne dla ludzkiego wzroku. Ma to też przełożenie na wydajność wiązki, która jest do 130 proc. większa od wymaganego przepisami minimum.

W praktyce kierowca ma oświetlony dłuższy fragment drogi, przez co może szybciej ocenić sytuację i zyskać czas na podjęcie odpowiedniego manewru. Ma to szczególne znaczenie wobec pieszych i rowerzystów, którzy są najsłabiej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego - dodaje Wioletta Pasionek z Lumileds Poland.

Przy pracach nad żarówką X-tremeVision G-Force wykorzystano doświadczenia Philips w oświetleniu do pojazdów ciężarowych i autobusów. Dzięki wzmocnionej konstrukcji teraz także użytkownicy samochodów osobowych mogą skorzystać z produktów o wysokiej odporności na wstrząsy i wibracje na poziomie 10 G (w typach H4, H7)! Szacowany czas pracy - ciągłego świecenia - wynosi do 450 godzin.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony