Nowości produktowe

Narzędzia w warsztacie

Lakiernictwo i blacharstwo

Wydarzenia rynkowe

ponad rok temu  08.02.2022, ~ Rafał Dobrowolski,   Czas czytania 2 minuty

Mirka Galaxy - zaawansowane technologicznie ścierniwo

Nowy materiał ścierny Galaxy firmy Mirka łączy skuteczność z długą żywotnością dzięki nowemu samoostrzącemu się ziarnu ceramicznemu, powłoce odpornej na zapychanie oraz nowej konfiguracji otworów systemu Multifit.

Fiński dostawca rozwiązań szlifierskich anonsuje innowacyjny produkt. Ziarna ceramiczne materiału Galaxy są zaprojektowane z myślą o tym, by były zawsze ostre, jako że podczas procesu szlifowania powstają nowe krawędzie ścierne, które umożliwiają Galaxy dalsze cięcie – od krawędzi do krawędzi. Niebieskie ziarna ceramiczne zachowują swoją ostrość wyjątkowo skutecznie, zapewniając materiałowi długą żywotność i szybkie cięcie. Drobniejsze ziarno nadaje się znakomicie do polerowania.

W Galaxy zastosowano nową, opracowaną przez firmę Mirka konfigurację otworów systemu Multifit. Z Multifit, dzięki optymalnemu rozmieszczeniu otworów, materiał ścierny można umieścić na dowolnej maszynie bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek dodatkowej adaptacji. Uniwersalna konfiguracja otworów systemu Multifit przekłada się na doskonałą odporność na zużycie krawędzi oraz zapewnia idealną równowagę między długą żywotnością a optymalnym poziomem odsysania pyłu. Aby zapobiec zapychaniu, materiał Mirka Galaxy został wyposażony w specjalną powłokę skutecznie odpychającą pył. W nowej konfiguracji otworów Multifit sekcje otworów i obszary uchwytu występują naprzemiennie, co zapewnia skutecznie ukierunkowanie i odprowadzenie pyłu powstałego podczas procesu szlifowania.

Produkty Mirka Galaxy na podłożu foliowym są dostępne w zakresie granulacji od 40 do 2000 do prac szlifierskich oraz wykańczania powierzchni po lakierowaniu.

Fot. Mirka

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony