ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Nowości produktowe

Nowości produktowe

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

7 miesięcy temu  16.07.2018, ~ Administrator   

Nowe bagażniki rowerowe marki Yakima
Strona 1 z 2

Od niedawna w Polsce dostępna jest szeroka oferta amerykańskiej firmy Yakima, czyli światowego lidera branży bagażników i boxów dachowych. Jednym z głównych segmentów oferty tej marki są bagażniki przeznaczone do transportu rowerów – m.in. specjalne platformy montowane na haku oraz uchwyty dachowe z mocowaniem za przednie koło czy widelec roweru.

Produkty z logo marki Yakima są dostępne w Polsce w szerokiej dystrybucji od kilku miesięcy. Ich oficjalnym dystrybutorem jest nad Wisłą polska firma Taurus, znana z produkcji oraz dystrybucji bagażników, boxów dachowych, a także innych akcesoriów ułatwiających przewóz bagaży samochodem.

Miłośnicy rowerów mogą znaleźć w ofercie marki Yakima cały szereg rożnego typu bagażników, w tym głównie uchwyty dachowe i specjalne platformy na hak, ale też mniej standardowe rozwiązania (np. bagażniki do samochodów typu pick-up).

Bagażniki dachowe

Obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów przewozu rowerów jest wykorzystanie specjalnych uchwytów dachowych, które montuje się na bagażnikach bazowych. Rynkową nowością są uchwyty z mocowaniem za przednie koło roweru. W tym segmencie Yakima proponuje modele FrontLoader i HighRoad.

„Uchwyty z mocowaniem za przednie koło to nowatorskie i gwarantujące stabilność rozwiązanie, które stanowi ciekawą alternatywę dla mechanizmów z mocowaniem za ramę czy widelec roweru. Nie ma więc tu np. konieczności zdejmowania koła. Jednocześnie technologie zastosowane w modelach FrontLoader i HighRoad umożliwiają bezpieczny i wygodny transport rowerów z klasycznymi ramami oraz ramami bardziej nietypowymi czy delikatnymi, w tym również tymi wykonanymi z włókien węglowych. Bagażniki dachowe marki Yakima wyróżniają się ponadto estetycznym wykonaniem, aerodynamicznymi kształtami oraz autorskimi rozwiązaniami technologicznymi, które w praktyce znacznie ułatwiają ich użytkowanie” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

Oferta marki Yakima obejmuje także bardziej klasyczne bagażniki dachowe z mocowaniem za widelec roweru – modele ForkLift oraz HighSpeed. Oba cechują się m.in. dużą uniwersalnością, brakiem konieczności używania przy instalacji narzędzi oraz tym, że w trakcie transportu nie dotykają malowanej powierzchni roweru.

Sugerowane ceny dachowych bagażników rowerowych Yakima wynoszą od 519 do 699 zł.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony