Nowości produktowe

Układ hamulcowy i zawieszenie

9 miesięcy temu  10.10.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Nowy zestaw Beyond Greenance Kit

Brembo, wiodąca firma w dziedzinie rozwoju i produkcji wysokowydajnych układów hamulcowych, wprowadza na rynek nowy zestaw Brembo Beyond Greenance Kit. To przyjazne dla środowiska rozwiązanie zostało zaprojektowane specjalnie do lekkich pojazdów użytkowych.

Nowoczesny zestaw hamulcowy oferuje bardziej ekologiczne rozwiązanie dla lekkich pojazdów użytkowych, zmniejszając emisję cząstek stałych o ponad 80%, a jednocześnie działając do 3 razy dłużej niż podobne produkty z rynku wtórnego. To pozwala obniżyć całkowity koszt użytkowania średnio o 15%, przy zachowaniu najwyższej skuteczności hamowania.

Zestaw Brembo Greenance Kit, którego nazwa powstała z połączenia słów „GREEN” i „PERFORMANCE”, spełnia wymagania dotyczące niskiego wpływu na środowisko. Produkt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i ich świadomości ekologicznej, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju przyjaznego naturze, przy zachowaniu najwyższej skuteczności hamowania, gwarantowanej przez produkty Brembo.

Greenance Kit to idealne połączenie wydajności z trwałością, zapewniające znacznie mniejszy wpływ na środowisko podczas hamowania poprzez redukcję emisji cząstek stałych: PM10 o 83%1 i PM2,5 o 80%. To pionierskie rozwiązanie gwarantuje wydłużone przebiegi i znaczną poprawę w zakresie całkowitego kosztu użytkowania pojazdów, zmniejszając go średnio o 15%. Zapewnia ono większą trwałość tarcz hamulcowych, wydłużając ich okres eksploatacji nawet trzykrotnie2. Prowadzi to do istotnych oszczędności podczas całego okresu eksploatacji pojazdu, co jest priorytetem dla kierowców zawodowych jeżdżących na długich dystansach oraz lekkimi pojazdami użytkowymi i w ramach floty samochodów.

Zestaw Greenance składa się z opracowanej wspólnie gamy innowacyjnych tarcz ze stopu aluminium i nowych klocków hamulcowych, co znacznie wzbogaca ofertę Brembo na rynku wtórnym. Do jego stworzenia zostało wykorzystane bogate dziedzictwo i doświadczenie firmy oraz jej ukierunkowanie na innowacje w sportach motorowych i na rynku oryginalnego wyposażenia (OE).

Dzięki ogromnemu technologicznemu know-how Brembo oraz ciągłym badaniom i rozwojowi technologii hamulcowych, zestaw Greenance Kit oferuje najbardziej zrównoważone rozwiązania zapewniające najwyższą wydajność. Produkt przeszedł testy homologacyjne ECE-R90, a także rygorystyczne testy drogowe, przeprowadzone przez techników firmy, zgodnie z wysokimi standardami Brembo. Zestaw Greenance Kit jest częścią nowej serii produktów Brembo Beyond, obejmującej produkty projektowane z myślą o wprowadzaniu innowacji i zrównoważonego rozwoju w zakresie części zamiennych do wszystkich nowoczesnych pojazdów.

Zestaw Greenance Kit firmy Brembo został oficjalnie zaprezentowany w ubiegłym roku na targach Automechanika i jest już dostępny na rynku do najpopularniejszych europejskich modeli lekkich samochodów dostawczych, takich jak Citroën Jumper, Fiat Ducato i Talento, Ford Transit, Iveco Daily, Mercedes Vito i Sprinter, Nissan NV 300 i 400, Opel Movano i Vivaro, Peugeot Expert, Renault Master i Traffic, a także VW Crafter i Transporter.

Fot. Brembo

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony