Nowości produktowe

Układ hamulcowy

miesiąc temu  10.04.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Pierwsze takie aerozole dla serwisujących hamulce

Firma CRC Industries wprowadza na rynek wysokowydajne środki do czyszczenia hamulców. Stanowią prawdziwą alternatywę dla środków czyszczących na bazie rozpuszczalników węglowodorowych. Są pozbawione szkodliwych LZO i SVHC!

Formuła zapewniająca łatwą biodegradowalność oraz niepalność nowych środków do czyszczenia hamulców ogranicza negatywny wpływ na środowisko naturalne i poprawia bezpieczeństwa użytkowników, gwarantując jednocześnie skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i odtłuszczanie. Brākleen H2O i Brākleen VOC Free firmy CRC Industries Europe to pierwsze tego typu środki do czyszczenia hamulców na rynku.

Te innowacyjne produkty, wspierające zrównoważony rozwój, jak i zapewniające wysoką wydajność, stanowią dla profesjonalnych warsztatów rzeczywistą alternatywę w zakresie tradycyjnych rozpuszczalników węglowodorowych. Na opakowaniach preparatów Brākleen H2O i Brākleen VOC Free nie ma żadnych symboli ostrzegawczych, co wskazuje na ich nieszkodliwy skład. Oprócz korzyści dla zdrowia i bezpieczeństwa, nowe środki do czyszczenia hamulców nie wpływają negatywnie na gumy, tworzywa sztuczne i farbę w nadkolach, a także na elementy systemu ABS i innych typów czujników kół.

Brākleen H2O i Brākleen VOC Free

To idealne rozwiązanie do czyszczenia i odtłuszczania wszystkich części hamulców i sprzęgła, w tym okładzin hamulcowych, cylinderków i innych elementów mechanicznych. Wysoka skuteczność środków zmniejsza potrzebę pełnego demontażu części, redukując czas i wysiłek pracowników warsztatów.

Jako środek na bazie wody o neutralnym pH, przeznaczony do czyszczenia hamulców, Brākleen H2O zapewnia bezpieczne i skuteczne usuwanie oleju, smaru, pyłu hamulcowego, płynu hamulcowego, płynu przekładniowego, stwardniałych osadów i innych zanieczyszczeń. Warto zauważyć, że oferuje on silny strumień sprayu, który usuwa zanieczyszczenia z powierzchni w trudno dostępnych miejscach.

A jak poprawić jakość powietrza w miejscu pracy? Brākleen VOC Free nie zawiera szkodliwych lotnych związków organicznych (LZO), jakie można znaleźć w typowych rozpuszczalnikowych środkach czyszczących, co pomaga poprawić jakość powietrza w profesjonalnych warsztatach. Oznacza to lepsze warunki pracy dla techników warsztatowych (bez zawrotów i bólów głowy) oraz brak wytwarzania ozonu w warstwie przyziemnej. Oferujący bardzo silne działanie odtłuszczające, Brākleen VOC Free to emulgujący w wodzie środek do czyszczenia hamulców z wieloma aktywnymi składnikami, które skutecznie usuwają typowe zabrudzenia i zanieczyszczenia z elementów hamulców.

- Przeprowadziliśmy szeroko zakrojone testy preparatów Brākleen H2O i Brākleen VOC Free w porównaniu z podobnymi produktami dostępnymi na rynku, co pokazało, że te drugie nie oferują zbliżonej wydajności i zwykle nie są dostępne w postaci aerozoli - wyjaśnia Kjell Roels, menedżer produktu w CRC Industries Europe.

- Zarówno Brākleen VOC Free, jak i Brākleen H20, które spełniają nasz zestaw kryteriów środowiskowych Green Force®, stanowią prawdziwą alternatywę dla środków czyszczących na bazie rozpuszczalników węglowodorowych, oferując znacznie bardziej zrównoważoną formułę. Produkty charakteryzują się niskim współczynnikiem GWP [potencjału tworzenia efektu cieplarnianego] przy braku składników halogenowanych i nie zawierają fosforanów ani żadnych innych substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (SVHC). Dzięki preparatom Brākleen H2O i Brākleen VOC Free warsztaty wspierają zrównoważony rozwój bez uszczerbku dla wydajności.

Fot. CRC Industries Europe

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony