Nowości produktowe

Części i regeneracja

miesiąc temu  27.05.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Świece zapłonowe z metali szlachetnych

Niterra, specjalista w dziedzinie zapłonu i elektroniki samochodowej, wprowadziła na rynek kolejne świece zapłonowe z metali szlachetnych. Te wysokojakościowe produkty uzupełnią ofertę marki NGK w zakresie niezależnego rynku części zamiennych.

Trzy nowe modele świec charakteryzują się zastosowaniem metalu szlachetnego w elektrodzie masy oraz elektrodzie środkowej, co oferuje klientom najwyższą jakość w zakresie produktów klasy Laser Iridium. Cechują się one doskonałą niezawodnością zapłonu, wysoką odpornością na zużycie i optymalną wydajnością. Ponadto do gamy nowych produktów dodano udoskonalony model z metalu szlachetnego - Iridium IX, który poprawia wydajność zapłonu w porównaniu do wersji standardowej.

Trzy nowe referencje świec zapłonowych NIttera (DILKAR8R9HS, DILKAR6Q8 – wprowadzone we wrześniu zeszłego roku oraz DILFR6N-T- wprowadzona w lutym 2024) mają zastosowanie w samochodach marek Renault (Megane 1.8 RS), Toyota (C-HR 1.8 Hybrid, Corolla 1.8 VVTi Hybrid i różnych wersji Prius’a, w tym w tym model hybrydowy Plug-in PHV 1.8) i Lexus (ES i GS).

Czwarta referencja oznaczona symbolem ZFR5BIX została również wprowadzona na rynek w lutym 2024 roku jako udoskonalona jednostka z metali szlachetnych dla istniejącej niklowej świecy zapłonowej ZFR5P-G, która od pewnego czasu znajduje się w asortymencie NGK. Ma ona zastosowanie w samochodach grupy Volkswagen - Seat (Cordoba, Ibiza), Skoda (Fabia) i VW (Polo, Lupo i Fox).

- Po raz kolejny poszerzamy naszą już bogatą ofertę świec zapłonowych z metali szlachetnych NGK, aby obejmowała jeszcze więcej istotnych modeli od czołowych producentów samochodów na świecie. Te nowe pozycje dostarczają klientom rynku części zamiennych produkty o najwyższej jakości, gwarantując doskonałe właściwości zapłonowe, wyjątkową efektywność oraz wysoką trwałość - powiedział Dawid Pauszek, Manager Technical Support Eastern Europe w Niterra GmbH.

Cztery nowe świece zapłonowe Nittera należą do serii Laser Iridium firmy Niterra, której kluczowym elementem jest laserowo spawany stop irydu na elektrodzie środkowej oraz w większości przypadków platynowy chip na elektrodzie masowej. Zapewnia to optymalną wydajność przez długi okres eksploatacji, w tym stabilną pracę pojazdu na biegu jałowym, doskonałą ochronę przed zanieczyszczeniem, lepszy proces spalania i niższą emisję szkodliwych substancji. Model ZFR5BIX wyposażony został w specjalną technologię - pierścieniową szczelinę, która zapobiega utracie napięcia zapłonu przez osady cząstek węgla. Posiada on również niezwykle cienką, spawaną laserowo elektrodę centralną, która zapewnia wyjątkową wydajność zapłonu.

Te najnowsze pozycje w asortymencie marki NGK pomogą wzmocnić wiodącą ofertę świec zapłonowych na rynku wtórnym i ugruntować pozycję lidera na rynku części zamiennych w zakresie technologii zapłonowych.

Wszystkie nowe produkty są już dostępne w TecDoc i zostały dodane do firmowego katalogu świec zapłonowych do pojazdów z napędem na cztery koła.

Fot. Nittera

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony