Nowości produktowe

Wydarzenia

10 miesięcy temu  18.09.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Z fabryki w Wuhu na polski rynek

Gdzie powstają samochody, które wkrótce ruszą na podbój polskiego rynku? OMODA jest marką premium chińskiego koncernu CHERY, skierowaną do globalnych użytkowników.

Marka OMODA jest dostępna m.in. w Australii, Turcji i Indonezji. W Europie, w pierwszym przypadku będzie dostępna w Polsce i potem w innych krajach. Plan producenta wydaje się odważny, ale stoi za nim dobre przygotowanie i infrastruktura techniczna najnowocześniejszych fabryk na świecie.

Planowany debiut marki OMODA w Polsce jest częścią globalnego planu rozwoju. Celem sprzedawcy jest roczna sprzedaż na poziomie 1 400 000 egzemplarzy - w perspektywie do 2030 roku. Model OMODA 5, który zadebiutuje jako pierwszy w Polsce do końca sierpnia 2023 roku, ma w założeniu osiągnąć sprzedaż w Europie na poziomie ponad 100 tysięcy sztuk. W ciągu 7 lat sprzedaż ma wzrosnąć aż 14-krotnie!

Inteligentna w nowoczesnej fabryce

Główna fabryka OMODA znajduje się w Wuhu, w chińskiej prowincji Anhui i właśnie tu są składane auta, które trafiają na rynki zagraniczne. Oprócz tej są jeszcze trzy inne fabryki w Chinach oraz sześć w innych krajach, co daje dodatkowe moce produkcyjne.

Co więcej, fabryka w Wuhu jest jedną z najlepszych fabryk na świecie – tu też znajduje się laboratorium pomiaru zakłóceń i drgań (NVH) oraz laboratorium zderzeniowe. Laboratorium NVH pozwala na testowanie nowego rozwiązania pod kątem komfortu, dzięki czemu udało się znacząco zredukować głośność silników.

Cały proces produkcji w głównej fabryce w Wuhu jest w pełni zautomatyzowany – to ponad 100 robotów, które odpowiadają za kontrolę parametrów i pomiary ze 100-procentową dokładnością.

Fot. OMODA

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony