Zagraniczne

nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Lakiernictwo i blacharstwo

Warto wiedzieć

10 miesięcy temu  26.07.2022, ~ Rafał Dobrowolski,   Czas czytania 2 minuty

Automechanika Frankfurt: Innovation Awards 2022

Nominowani do nagród Innovation Awards zostali wybrani! Tegoroczny konkurs wyraźnie ilustruje trend rynku wtórnego – to w kierunku inteligentnych rozwiązań cyfrowych idzie afermarket! O wielkim sukcesie już może mówić firma Multichem z Polski.

We Frankfurcie nad Menem 14-osobowy międzynarodowy panel ekspertów - po raz pierwszy obejmujący reprezentantów rynku wtórnego z Australii, RPA, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA – dokonał wyboru ze 133 zgłoszeń od 99 firm najbardziej zasługujących na miano innowacyjnych.

Firmy z motoryzacyjnego rynku wtórnego mogły zgłaszać swoje innowacje w następujących kategoriach: Electromobility, Data & Connectivity, Workshop & Service Solutions, Części i Rozwiązania Technologiczne, Nadwozie i Lakier, Myjnia i Pielęgnacja, Akcesoria i Tuning/Personalizacja, Pojazdy Użytkowe. Wielkich emocji dostarczy wyłonienie zwycięzcy w kategorii: Green Award. Przewodniczący jury, Dr Angerer, zarekomendował aż pięciu finalistów jako kandydatów do tej nagrody - za zrównoważony rozwój, która podobnie jak inne zostanie wręczona podczas uroczystej ceremonii na targach Automechanika Frankfurt. Zwycięzców poznamy już pierwszego dnia targów, tj. 13 września o godzinie 17:00 w sali "Harmonie" w Centrum Kongresowym.

35 nominowanych propozycji

Zgłoszone produkty były oceniane na podstawie następujących kryteriów: stopnia innowacyjności i doskonałości rozwiązania, efektywności kosztowej, korzyści dla użytkownika, funkcjonalności i przyjazności dla użytkownika. Oceniano oczywiście potencjał rynkowy, tj. znaczenie propozycji dla rynku wtórnego. A także ich wkład w zrównoważony rozwój.

Z komunikatu pobrzmienia wyraźny sygnał, że najwyżej oceniono propozycje, które skądinąd ilustrują trend rynku wtórnego. Idzie o wybór inteligentnych rozwiązań cyfrowych. Zamiast wymieniać nominowanych, wspomnijmy tu tylko, że w gronie nominowanych znalazły się propozycje takich firm jak: CTEK, Carbon GmbH, Continental, a też np. MAHLE Aftermarket GmbH. Nie jest niespodzianką wyróżnienie takich gigantów rynku jak np. Beissbarth, Bosch, ZF, TEXA. Wydarzeniem bez precedensu jest obecność w tak zaszczytnym gronie – toż to aż 35 nominowanych - firmy z Polski! To Multichem Sp. z.o.o. i jej propozycja dla lakierników, tj. Profix Refinish Systems. Gratulujemy!

Fot. Automechanika Frankfurt

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony