Zagraniczne

Paliwa i oleje

24 dni temu  13.09.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Automechanika: prezentacja sieci warsztatów partnerskich PETRONAS

Po dwóch latach nieobecności, PETRONAS Lubricants International wraca na największe europejskie targi branży serwisowo-warsztatowej. Na odbywającej się 13-17 wrześniach Automechanice, marka zaprezentuje szereg zrównoważonych technologii w dziedzinie olejów, płynów eksploatacyjnych oraz transportu. Ponadto eksperci firmy opowiedzą o Sieci Warsztatów Partnerskich PETRONAS w Europie.

Tegoroczne Targi zapowiadają jeszcze więcej zrównoważonych rozwiązań dla kierowców, dlatego w tym roku PLI zaprezentuje swoją zupełnie nową gamę PETRONAS Syntium, pierwotnie zaprojektowaną dla zespołu PETRONAS Mercedes AMG F1. Oleje Syntium zostały wyposażone w technologię CoolTech+™, która zmniejsza emisję spalin i zużycie paliwa nawet o 3%, oszczędzając pieniądze i minimalizując wpływ na środowisko. Nowa gama produktów nie tylko oferuje o 37,8% większą ochronę przed zużyciem krytycznych części silnika, ale także jest ukierunkowana na strefy krytyczne pod względem termicznym, aby zapobiec gromadzeniu się osadów. Oznacza to, że ulepszony olej może nie tylko zmniejszyć koszty utrzymania, ale także wydłużyć żywotność silnika i całego pojazdu.

Wraz z ulepszoną formułą olejów Syntium w 2022 roku zadebiutowały także ich nowe opakowania. Strategia zrównoważonego rozwoju PLI zakłada minimalizację negatywnego wpływu na środowisko we wszystkich segmentach działalności. Nowe opakowanie "Bag-in-a-Box" (BIB) wykorzystuje 92% mniej plastiku w porównaniu z tradycyjnym, co znacznie zmniejsza ilość odpadów plastikowych i zanieczyszczenie środowiska. Zamiana plastiku na specjalnie przystosowany papier oraz dodanie odpowiedniego kraniku wylotowego sprawiły, że nowe opakowania stały się jeszcze bardziej ergonomiczne.

Co więcej, technologia BIB jest w pełni certyfikowana przez ONZ i spełnia wszystkie normy transportowe dot. towarów niebezpiecznych. Znak ONZ to międzynarodowy system stworzony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, który ma na celu klasyfikację, pakowanie, oznaczanie i etykietowanie towarów niebezpiecznych, w celu ich bezpiecznego transportu (drogowego, kolejowego, morskiego i lotniczego). Przed wydaniem znaku certyfikacyjnego ONZ wymagane jest przeprowadzenie badań. Opakowanie musi spełniać lub przekraczać minimalne standardy wydajności, zanim będzie mogło być użyte.

Nie tylko oleje

Zrównoważona rewolucja Petronas obejmuje nie tylko gamę olejową, ale także technologię dla pojazdów wyposażonych w silniki elektryczne. We Frankfurcie PLI zaprezentuje odświeżoną gamę płynów eksploatacyjnych PETRONAS iona. Wraz z boomem na rynku EV rośnie zapotrzebowanie na środki optymalizujące pracę elektrycznych układów napędowych. PETRONAS iona podnosi wydajność energetyczną i jest najbardziej zaawansowanym płynem eksploatacyjnym marki dedykowanym pojazdom elektrycznym.

Do zrównoważonej oferty Petronas na Targach we Frankfurcie dołączy także gama olejów do przekładni PETRONAS Tutela. Poza znanymi już olejami do skrzyń automatycznych, PLI pokaże także nową linię płynów chłodzących i hamulcowych marki Tutela. Zarządzanie temperaturą jest jednym z kluczowych aspektów ekologicznej eksploatacji pojazdu. Utrzymanie optymalnych warunków pracy silnika gwarantuje długie i bezproblemowe użytkowanie pojazdu. Ponieważ coraz więcej współczesnych kierowców wybiera elektryczne i automatyczne skrzynie biegów, PETRONAS rozwija najnowocześniejsze technologie, które jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność i użyteczność pojazdów.

- Jesteśmy zachwyceni, że w tym roku po raz kolejny będziemy częścią targów Automechanika. Możliwość spotkania twarzą w twarz z naszymi klientami i dystrybutorami jest dla nas bardzo ważna. Chcemy nie tylko przedstawić nasze propozycje i produkty, ale przede wszystkich wsłuchać się w głos naszych partnerów, aby dostarczać jeszcze lepsze rozwiązania na rynek. Stale się rozwijamy i wprowadzamy innowacje, a utrzymywanie relacji z naszymi klientami pozwala PLI tworzyć rozwiązania oczekiwane przez naszych klientów i dystrybutorów - mówi Domenico Ciaglia, Dyrektor Zarządzający EMEA w PLI.

W tym roku uczestnicy będą mogli również zapoznać się z siecią warsztatów partnerskich PETRONAS, które obejmują cały kontynent i oferują wysokiej jakości produkty i usługi. Serwisy stowarzyszone w sieci PETRONAS stanowią wiarygodną alternatywę dla sieci producentów i oferują pełną obsługę samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Wizytujący targi dystrybutorzy będą mogli otrzymać informacje o warunkach przystąpienia do sieci oraz dodatkowych korzyściach ze współpracy z marką.

- Jesteśmy podekscytowani dalszym rozszerzaniem naszej sieci PETRONAS i otwarciem możliwości dostarczania jednych z najlepszych szkoleń i usług PETRONAS do naszych dystrybutorów zarówno w Polsce, jak i w całej Europie - dodaje Domenico Ciaglia.

Marka zachęca do odwiedzenia stanowiska 9.1 B79. PLI na Targach Automechanika w dniach 13-17 września 2022 i zapoznania się z technologiami PETRONAS Lubricants International.

Fot. PETRONAS Lubricants International

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony