Zagraniczne

nie przegap

Wydarzenia

4 miesiące temu  05.01.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Continental na targach CES 2022

Zrównoważony rozwój jest w centrum uwagi firmy podczas targów w Las Vegas. Continental ma ambitny cel - do 2030 roku stać się najbardziej postępową firmą oponiarską pod względem odpowiedzialności ekologicznej i społecznej.

Na stoisko firmy (od 4 do 7 stycznia 2022 r.) nie brakuje premier najnowszych zdobyczy inżynierii. Wraz z partnerem AEye, Continental debiutuje z HRL131 - adaptacyjnym LiDARem dalekiego zasięgu opartym na systemie mikroelektromechanicznym (MEMS) do wspomaganych i zautomatyzowanych rozwiązań jazdy poziomu 3 i 4. Technologia ta stanowi kluczowy element umożliwiający autonomiczną mobilność: zapewnia najważniejsze funkcje dla zastosowań w pojazdach osobowych i użytkowych, łącząc wysoką i dynamiczną rozdzielczość przestrzenną z wykrywaniem dalekiego zasięgu. Czujnik jest skonfigurowany do obsługi najtrudniejszych środowisk jazdy autonomicznej - od scenariuszy z szybkimi autostradami, po zatłoczone drogi miejskie. Produkcja HRL131 rozpocznie się najprawdopodobniej w 2024 roku.

Podczas CES Continental zaprezentuje także innowacyjną koncepcję opon Conti GreenConcept. Wykorzystano w niej zarówno obecne, jak i pojawiające się podejścia technologiczne w inżynierii zrównoważonych opon do samochodów osobowych. Celem zintegrowanej i zrównoważonej koncepcji jest zminimalizowanie zużycia zasobów w każdym ogniwie łańcucha wartości opony. Koncepcja obejmuje cały cykl życia opony: od pozyskiwania i zakupu surowców na różnych etapach produkcji, po sposoby na przedłużenie okresu jej eksploatacji. Inżynierowie ds. rozwoju i eksperci ds. materiałów stanęli na wysokości zadania i znaleźli nowatorskie rozwiązania dla każdego z tych wyzwań. W rezultacie opona, która składa się w wyjątkowo wysokim procencie z identyfikowalnych, odnawialnych i pochodzących z recyklingu materiałów, ma innowacyjną, lekką konstrukcję, która oszczędza cenne zasoby i wydłuża żywotność dzięki odnawialnemu bieżnikowi.

Fot. Continental

GALERIA ZDJĘĆ

Continental na targach CES 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony