Zrównoważony rozwój jest w centrum uwagi firmy podczas targów w Las Vegas. Continental ma ambitny cel - do 2030 roku stać się najbardziej postępową firmą oponiarską pod względem odpowiedzialności ekologicznej i społecznej.
Na stoisko firmy (od 4 do 7 stycznia 2022 r.) nie brakuje premier najnowszych zdobyczy inżynierii. Wraz z partnerem AEye, Continental debiutuje z HRL131 - adaptacyjnym LiDARem dalekiego zasięgu opartym na systemie mikroelektromechanicznym (MEMS) do wspomaganych i zautomatyzowanych rozwiązań jazdy poziomu 3 i 4. Technologia ta stanowi kluczowy element umożliwiający autonomiczną mobilność: zapewnia najważniejsze funkcje dla zastosowań w pojazdach osobowych i użytkowych, łącząc wysoką i dynamiczną rozdzielczość przestrzenną z wykrywaniem dalekiego zasięgu. Czujnik jest skonfigurowany do obsługi najtrudniejszych środowisk jazdy autonomicznej - od scenariuszy z szybkimi autostradami, po zatłoczone drogi miejskie. Produkcja HRL131 rozpocznie się najprawdopodobniej w 2024 roku.
Podczas CES Continental zaprezentuje także innowacyjną koncepcję opon Conti GreenConcept. Wykorzystano w niej zarówno obecne, jak i pojawiające się podejścia technologiczne w inżynierii zrównoważonych opon do samochodów osobowych. Celem zintegrowanej i zrównoważonej koncepcji jest zminimalizowanie zużycia zasobów w każdym ogniwie łańcucha wartości opony. Koncepcja obejmuje cały cykl życia opony: od pozyskiwania i zakupu surowców na różnych etapach produkcji, po sposoby na przedłużenie okresu jej eksploatacji. Inżynierowie ds. rozwoju i eksperci ds. materiałów stanęli na wysokości zadania i znaleźli nowatorskie rozwiązania dla każdego z tych wyzwań. W rezultacie opona, która składa się w wyjątkowo wysokim procencie z identyfikowalnych, odnawialnych i pochodzących z recyklingu materiałów, ma innowacyjną, lekką konstrukcję, która oszczędza cenne zasoby i wydłuża żywotność dzięki odnawialnemu bieżnikowi.
Komentarze (0)