Zagraniczne

Wydarzenia rynkowe

ponad rok temu  20.12.2021, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

FPT Industrial na targach CES 2022

Targi CES w Las Vegas są najważniejszym światowym wydarzeniem technologicznym dla profesjonalistów - to właśnie na CES prezentowane są nowości, które wyznaczają przyszłe trendy zastosowań elektroniki we wszystkich dziedzinach życia.

FPT Industrial na targach CES 2022, które odbędą się w dniach od 5 do 8 stycznia 2022 r. w Las Vegas Convention Center, zapowiada sporo nowości i rewolucyjne koncepcje przyszłej mobilności, oraz zrównoważonego transportu przemysłowego. Na stoisku o powierzchni 2200 m2 znajdziemy cztery Obszary Innowacji, z których każdy poświęcony jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym w zakresie zrównoważonej transformacji energetycznej w segmentach biznesowych: on-road, off-road, marine, silniki do wytwarzania energii oraz układy napędowe.

Gwiazdą Obszaru Innowacji On-road będzie oś elektryczna przeznaczona do ciężkich półciężarówek 4x2 i 6x2 o dopuszczalnej masie całkowitej 44 tony. Zapewniająca wysoką wydajność (840kW) i wyjątkową sprawność (>92%), oś elektryczna do HCV (Heavy Commercial Vehicles - Class 8 Trucks) została opracowana dzięki joint-venture pomiędzy Nikola, IVECO i FPT Industrial dla wersji NIKOLA TRE BEV, której pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone do USA w 2022 roku. W strefie On-Road Innovation Area zaprezentowany zostanie również układ napędowy e-driveline oraz oferta magazynowania energii, pokazując, w jaki sposób FPT Industrial przyczynia się do rozwoju układu napędowego przyszłości.

W strefie innowacji Off-Road zaprezentowany zostanie silnik F28 na gaz ziemny i jego zastosowanie w pierwszym ciągniku zasilanym bio-metanem.

Fot. FPT Industrial

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony