Zagraniczne

Wydarzenia rynkowe

ponad rok temu  21.09.2022, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 1 minuta

Mirka uzupełnia asortyment i inwestuje w robotykę

Krótko przed targami Automechanika 2022 we Frankfurcie fiński dostawca rozwiązań szlifierskich uzupełnił portfolio swoich rozwiązań o środki ochrony osobistej, a teraz ogłasza przejęcie firmy Flexmill.

Asortyment Mirka wzbogacono o środki ochronne - od masek po gogle i kombinezony. Kombinezony Mirka Essentials to dwa modele - Light Line i Carbon Line Coveralls. Oba są kombinezonami premium wielokrotnego użytku. Te z linii Carbon Line są odporne na brud i wodę dzięki powłoce Dupont Teflon.

W najnowszym komunikacie czytamy, że Mirka Ltd. ogłasza przejęcie fińskiej firmy robotycznej Flexmill, z siedzibą w Nurmijärvi koło Helsinek. Przejęcie specjalisty w dziedzinie robotyki jest ważną częścią strategii, polegającej na rozszerzeniu oferty produktów z zakresu robotyki i oferowaniu kompletnych rozwiązań.

Flexmill jest firmą inżynierską specjalizującą się w robotyce i obróbce powierzchni ze szczególnym uwzględnieniem wymagających aplikacji szlifowania i polerowania. W ostatnich latach dwudziestu inżynierów Flexmill dostarczyło setki systemów do ponad siedemdziesięciu klientów w dwudziestu krajach. Typowe rozwiązania robotyki Flexmill obejmują zastosowania w przemyśle lotniczym, samochodowym, morskim i energetycznym.

Fot. Mirka

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony