Zagraniczne

Diagnostyka

Wydarzenia rynkowe

7 miesięcy temu  10.01.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Rohde & Schwarz na targach CES 2022

Na targach CES 2022 debiutuje pierwszy w branży w pełni elektroniczny symulator zaawansowanych scenariuszy ruchomych obiektów systemów ADAS. W pierwszym rzędzie będzie służył emulacji działa radarów samochodowych.

W tegorocznych targach CES (od 5 do 8 stycznia 2022 roku, Las Vegas) wzięło udział ponad 1900 firm z prawie 159 krajów, prezentując najnowsze innowacje w dziedzinie elektroniki użytkowej.

Rohde & Schwarz gościł na swym stoisku ekspertów branżowych z wiodących firm motoryzacyjnych, którzy omówią trendy i możliwości pojawiające się w projektach badań najnowszych systemów ADAS.

- Dążenie do coraz wyższego poziomu autonomicznej jazdy powoduje wzrost liczby i wydajności czujników radarowych w nowoczesnych pojazdach - powiedział Juergen Meyer, wiceprezes segmentu rynku motoryzacyjnego w Rohde & Schwarz.

- Zapewnienie prawidłowego działania czujników radarowych w złożonych środowiskach ruchu drogowego, na przykład w celu weryfikacji funkcji ADAS, jest coraz większym wyzwaniem dla twórców komponentów i producentów pojazdów. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że na targach CES 2022 debiutuje pierwszy w branży w pełni elektroniczny symulator celu radarowego zdolny do emulacji zaawansowanych scenariuszy ruchomych obiektów.

Ten ogromny sukces firma zawdzięcza 13 000 wysoko wykwalifikowanym pracownikom w ponad 70 krajach.

Nowy symulator celu radarowego RTS pozwala na przeniesienie testów wykonywanych obecnie na rzeczywistych stanowiskach testowych do laboratorium, umożliwiając wykrywanie błędów na wczesnym etapie i zapewniając znaczne oszczędności kosztów.

RTS powstał z myślą o współpracy z nowym generatorem echa radaru samochodowego R&S AREG800A. Ten drugi pracuje jako stacja bazowa. W skład kompletnej propozycji wchodzi jeszcze układ antenowy R&S QAT100.

Fot. Rohde & Schwarz

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony